December 2021

Izid, 2KL, 11. krog:

AKK Branik Maribor - KK VBO Ljubljana  96:63 (16:18, 20:22, 30:7, 30:16)

Člani koledarsko leto končali s porazom

Članska zasedba KK VBO Ljubljana je odigrala še zadnjo tekmo v tem koledarskem letu. Varovanci trenerja Tima Vraneša so gostovali v Mariboru in po prvem polčasu je našim fantom kazalo kar dobro. Ljubljanski košarkarji so dobili obe uvodni četrtini in na odmor odšli s prednostjo štirih točk (40:36). Potem pa je prišla tretja, ki jo bo naša ekipa skušala čim prej pozabiti, oziroma se iz številnih slabih stvari kaj naučiti. Mariborčani so ta del dvoboja dobili s kar 30:7 in tekma je bila po 30 minutah že odločena. V zadnjem delu so gostitelji nadaljevali z zelo natančnimi meti in razpoloženim napadom, gostje iz Ljubljane pa so po slabi tretji četrtini bržkone izgubili voljo in na koncu so se Mariborčani veselili prepričljive zmage s katero so naše fante prehiteli na lestvici. 60 prejetih točk v drugem polčasu gostom gotovo ne gre v čast, a priložnosti za dokazovanje in popravo vtisa bo v nadaljevanju sezone še dovolj, saj je za nami šele polovica tekmovanja. Štajerci po enajstih odigranih tekmah beležijo dve zmagi, naša ekipa ostaja pri eni. KK VBO Ljubljana bo prvo tekmo v letu 2022 odigral na gostovanju pri Novi Gorici.

Izid, U17, drugi del:

KK Slovan - KK VBO Ljubljana 86:70

Poraz zdesetkane 'sedemnajstke' na Kodeljevem

V soboto smo odigrali tretjo tekmo 2. dela tekmovanja proti mladi ekipi Slovana. Ekipa je spet nastopila zdesetkana. Letos še nobene tekme nismo odigrali v popolni postavi. Začetek tekme je bil soliden. Nastopili smo odločno, predvsem v napadu, kjer smo izkoriščali fizično premoč. Žogo smo si delili in prihajali do izdelanih situacij. Proti koncu četrtine je koncentracija popustila in domačini so se po nekaj uspešnih napadih približali in povedli. V nadaljevanju smo gledali podobno sliko kot v prvi četrtini. Ekipi sta se izmenjavali v vodstvu in nobena ekipa si ni priigrala večje prednosti. Na glavni odmor smo odšli rezultatsko poravnani (38:38).

V drugem polčasu je koncentracija popustila, kar so domačini s kombinatorno igro in nekaj zadetimi meti od daleč izkoristili in si priigrali prvo večjo prednost +10 točk (62:52). V zadnji četrtini nismo uspeli preobrniti rezultata, saj je bilo preveč napak v obrambi. V napadu smo bili neodločni in nismo zadevali niti iz izdelanih položajev blizu koša. Na koncu se je ekipa Slovana zasluženo veselila zmage z rezultatom 86:70.

Naša ekipa se mora resetirati, z dobrim treningom dvigniti formo in pokazati napredek v igri. Posledično bo prišel tudi pozitiven rezultat.

Izid, 2. SKL U15B:
KK VBO Ljubljana - KK Stražišče 62:66

7 igralcev premalo za zmago

Zdesetkana ekipa U15b je kljub porazu prikazala eno najboljših iger v dosedanjem delu tekmovanja. Pomanjkanje igralcev (poškodbe, karantene, obveznosti) nam ni omehčalo kolen. Na 40 minutno obrambo nasprotne ekipe po celem igrišču, smo se postavili odločno in borbeno.  Gostojoči ekipi nismo dovolili priigrati si dvomestno razliko. Kljub pomanjkanju sape in suhim grlom ter le dvema menjavama, ki sta povrh bili 13 letnika, smo jim vse skozi  dihali za vrat. Polčas se je končal z minimalnim zaostankom 31:34.

V drugem polčasu se je zgodba ponovila. Borbena in nepopustljiva igra domačih ter agresivna in na trenutke celo groba igra nasprotnika. Ko je že zgledalo, da nam je sape le zmanjkalo (-10 na 2.34 minute do konca tekme), so se Ljubljančani dvignili iz brezna ter z dvema zaporednima trojkama naredili končnico napeto. Žal je za popolni preobrat zmanjkalo moči in je zmaga odšla v Stražišče.

Čestitke za prikazano igro U15b!

November 2021

2. SKL U15B: VBO Ljubljana - KK Vojnik 93:86
Kljub dežju sonce na OŠ Hinka Smrekarja v Ljubljani

Ekipa U15b se je v nedeljo, 28.11., ob 10. uri pomerila na zadnji tekmi 1. kroga in hkrati povratni tekmi proti KK Vojnik. Začetek ljubljanske ekipe ni bil obetaven, saj so gosti povedli z 2:17. Po time out-u domačega  trenerja in očitno dobrem posvetu, so se fantje zbrali in 1. četrtino zaključili izenačeno z 21:21. Sledila je igra polna preobratov, a borbenosti s strani obeh ekip. V 3. četrtini je v zadnji sekundi povedel Vojnik in po izjemno izenačeni in napeti igri je v zadnji četrtini semafor pokazal 76:76. To je pomenilo 5 min podaljška, v kateri se je vsak igralec kljub utrujenosti boril kot lev, želja po zmagi pa je bila enaka na obeh straneh. Zaradi izpolnjenega bonusa sta se ekipi izmenjavali na črti prostih metov. Pri tem so bili uspešnejši košarkarji KK Ljubljana, zato se jim je uspelo odtrgati od izenačenega rezultata. Proaktivni napad in borbenost v obrambi sta se jim poplačala z zasluženim končnim izidom 93:86. Pohvala za izjemno igro in vztrajnost gre celotni ekipi U15B.

1. SKL U13: KK Ilirija - KK Ljubljana 88:98
Selekcija 13 po zmagi nad Ilirijo napredovala!

V nedeljo se je odigrala še povratna tekma za 2. mesto v skupini naše ekipe U13, kjer smo kot gosti lovili zaostanek 9 točk iz prejšnje tekme.

Naši fantje so tekmo začeli precej odločneje z agresivno obrambo in lepimi akcijami v napadu. Prednost po prvi četrtini je znašala 5 točk za Ljubljano, domača Ilirija pa je bila zraven predvsem zaradi težkih zadetih trojk in nekaj naših napak v obrambi. V drugi četrtini smo gledali podobno sliko kot v prvi z nekaj več napakami v obrambi, posledično se je naša prednost ob polčasu povečala le na 7 točk.

Drugi polčas pa smo začeli brez napak s podobno agresivno obrambo, skozi celotno 3. četrtino nismo popustili in zasluženo prišli do prednosti 11 točk. Domači pa se še niso predali in izkoristili našo nezbranost na začetku zadnje četrtine ter se približali na vsega 4 točke zaostanka 4 minute pred koncem tekme. Po minuti odmora naše ekipe pa je igro prevzel I.Stjepanović in dosegel 15 od zadnjih 17 točk in popeljal našo ekipo do zmage s 10 točk razlike in 2. mesta v skupini.

Čestitke Davidu, Igorju, Jakobu, Kosti, Levu, Luki, Valu, Žanu in Žigi za izjemno borbenost na obeh tekmah. Pokazali so pravi karakter in niso popustili v najbolj kritičnih trenutkih tekem. Pohvala tudi nasprotniku Nutrispoint Ilirija, ki bi si prav tako zaslužili 2. mesto v skupini, a je bilo tokrat malo več športne sreče na naši strani.

1. SKL U13 - KK Ljubljana - KK Ilirija 67:76

Poraz 'trinajstke' proti Iliriji

V soboto se je odigrala prva od dveh tekem v vikendu za ekipo U13, proti Nutrispoint Iliriji, tekme pa so odločale o 2.mestu v skupini.
Tekmo se je pričela precej izenačeno z menjavi vodstva, naša ekipa pa je imela prednost štirih točk ob polčasu.

Začetek drugega polčasa je bil zaspan, kar so gostje izkoristili in dobili 3.četrtino s 30:18, pri čemer jim je pomagal tudi zelo dober met za 3. Zadnja četrtina je bila precej izenačena, igralcem na obeh straneh pa je proti koncu že primanjkovalo moči. Končni rezultat je bil po napeti in dobri tekmi 76:67 v prid gostujoče ekipe.

Oktober 2021

September 2021

April 2021

Maj 2021

2. SKL člani - KK Ljubljana : KK Gorica, 1.5.2021

Visoka zmaga proti Novogoričanom
Naši člani so se hitro pobrali po visokem porazu v mestnem derbiju z Ilirijo. V deseti tekmi sezone 2.SKL so na Brodu gostili ekipo Gorice in visoko zmagali (90:67). Varovanci trenerja Tima Vraneša so po izenačenem začetku (12:11) v končnici prve četrtini prvič resneje povedli 29:16. Od tu naprej naši fantje gostom niso več ponudili nobene možnosti za preobrat. Ves čas so držali visoko razliko, tekmo pa dokončno odločili v svojo korist sredi tretje četrtine, ko so prvič povedli za več kot dvajset točk (49:28). Nadaljevanje srečanja je bila le še formalnost. Članska zasedba KK Ljubljane se je po desetih odigranih tekmah zavihtela na peto mesto 2. SKL. V dosedanjem delu sezone so naši košarkarji zbrali pet zmag in prav toliko porazov.

Fantom in strokovnemu vodstvu čestitke za novo zmago.

Izid, 10. krog 2. SKL:
KK Ljubljana - KK Gorica 90:67 (29:19, 24:18, 24:17, 13:13)

Koše za KK Ljubljana so dosegli: Jan Maček 22, Žan Đogić 16, Gašper Potočnik 4, David Križanič 5, Mak Jovanović 1, Erik Groznik 13, Martin Leskovšek 7, Nikola Vračević, Marko Narić, Martin Bajc 14 in Jan Kocman 8.

Za člansko zasedbo je obdobje hudega ritma, saj so si tekme sledile vsake tri dni. Sedaj jih čaka nekaj dni pavze, naslednji preizkus pa bo gostovanje v Medvodah v nedeljo 9.5.

April 2021

2. SKL člani - KK Ljubljana : KK Ilirija, 28.4.2021

Ilirijani v nadaljevanju strli odpor domačih

Po dveh gostujočih zmagah, je našo člansko zasedbo v devetem krogu 2. SKL čakala nova zahtevna naloga. Sosedski derbi proti favorizirani Iliriji so fantje trenerja trenerja Tima Vraneša odlično odprli in dobili uvodno četrtino. Dobro igro so nadaljevali tudi v drugem delu in bili rezultatsko v aktivnem položaju ob odmoru po zaostanku osmih točk (35:43). Nekaj minut drugega polčasa so naši košarkarji še držali korak z gosti, nato pa so Ilirijani sredi tretje četrtine občutneje povedli (63:45) in svojo prednost uspešno držali vse do konca. V igri domače ekipe se je poznala odsotnost nekaterih igralcev, kot tudi utrujenost po dveh zaporednih gostujočih tekmah. Naši člani se po devetih odigranih tekmah nahajajo na sedmem mestu 2. SKL.

Izid, 9. krog 2. SKL:

KK Ljubljana - KK Ilirija 69:93 (20:17, 15:26, 20:29, 14:21)

Koše za KK Ljubljana so dosegli: Žiga Grobovšek 6, Jan Maček 13, Žan Đogić 12, Tilen Kodrin 3, Erik Groznik 8, Martin Leskovšek 7, Jakob Kocijančič, Nikola Vračević, Gašper Potočnik 5, Aleš Dodič 2, Martin Bajc 12 in Jan Kocman 1.

Tekme si sledijo v hudem ritmu in v soboto (1.5.) bodo naši člani ob 17. uri na Brodu gostili Novogoričane

1. SKL U19

Tesen poraz proti sosedom

Fantje ekipe U19 so na zaostali prvenstveni tekmi 1. kroga gostili tekmece iz soseščine. Izjemno napeto in rezultatsko nepredvidljiv obračun so v končnici srečno in spretno dobili košarkarji Ilirije in tako našim košarkarjem prizadejali prvi poraz na mestnih derbijih po vnovičnem zagonu tekmovanja. Varovanci trenerja Tima Vraneša so slavili na tekmah proti Cedeviti Olimpiji in Slovanu. V prvem polčasu je rezultatska prednost na strani gostov, v nadaljevanju pa so naši fantje zaigrali precej bolje v obeh smereh, tako v obrambi, kot v napadu in tudi dobili obe preostali četrtini. V izjemno nepredvidljivi končnici pa potegnili "ta kratko" in morali priznati premoč tekmecu, ki je slavil z 61:59.

Izid, preložena tekma 1. kroga 1. SKL U19:

KK Ljubljana - KK Ilirija 59:61 (18:19, 8:15, 22:17, 11:10)

Ritem tekmovanja v ligi U19 je še naprej zelo natrpan. Tekme si sledijo druga za drugo in v nedeljo (2.5.) ob 17. uri, tudi spletnim prenosom na kanalu YouTube, bodo naši fantje na Brodu gostili novomeško Krko.

1. SKL U19

Nesrečen poraz proti Triglavu

Fantje ekipe U19 so na prvenstveni tekmi 6. kroga gostili favorizirano ekipo iz Kranja. Gostje so sicer v prvi četrtini uspešno potrjevali vlogo papirnatega favorita, potem pa so varovanci trenerja Tima Vraneša zaigrali precej bolj sproščeno in v drugi četrtini popravili vtis, tako da je bilo pred nadaljevanjem še vse odprto. Triglavani so sicer imeli ves čas manjšo rezultatsko prednost, a so naši fantje zadnjo četrtino odigrali odlično in povsem odprli tekmo. Sledil je napet dvoboj dveh izenačenih nasprotnikov, ki se je odločal v samem zaključku, ko so bili precej bolj srečni gostje iz Kranja, ki so le prišli do minimalne zmage (65:63) in ostajajo še neporaženi. Našim fantom in strokovnemu vodstvu pa vse čestitke za pogumno igro in nepopustljivost. Tokrat je za odmeven rezultat manjkal kanček sreče.

Izid, 6. krog U19:

KK Ljubljana - KK Triglav Kranja 63:65 (11:17, 21:20, 15:19, 16:9)

Koše za KK Ljubljana so dosegli: Žiga Grobovšek 3, Aljaž Križan 6, Nikola Vračević 4, Jon Zorko 6, Luka Vukićević 3, Marko Narić 5, David Križanič 22 in Jakob Kocijančič 14. V postavi so bili še Gašper Kosi, Viktor Chatoroshkoski, Filip Pikš, in Jan Šetina.

Ritem tekmovanja v ligi U19 je zelo natrpan. Tekme si sledijo druga za drugo in v torek (27.4) bodo naši fantje ob 19. uri na Brodu gostili Ilirijo. Šlo bo za nov mestni derbi. Prva dva so, proti Cedeviti Olimpiji in Slovanu, naši košarkarji dobili.

2. SKL člani - KK Portorož : KK Ljubljana , 23.4.2021

Nova lepa gostujoča zmaga

Po odlični predstavi in blesteči zmagi v Mariboru je člansko zasedbo trenerja Tima Vraneša čakal nov izziv na gostujočem parketu. Naši fantje so tudi tokrat odigrali odlično tekmo in proti bolje rangirani portoroški ekipi zasluženo slavili (80:71) ter prišli do četrte zmage v sezoni. Člani so se s tem utrdili v zgornjem delu razpredelnice 2. SKL. Po izenačenem začetku tekme v Portorožu, so si gosti večjo prednost priigrali v končnici prvega polčasa pri rezultatu 45:36. V nadaljevanju so ves čas uspešno držali prednost, ki je največ znašala enajst točk, domači so sicer nekajkrat prišli na štiri zaostanka, a so bili naši člani v končnici tekme dovolj zbrani in domače zadržali na varni razdalji. Tekmo so uspešno pripeljali do konca in se ob novi sijajni predstavi veselili druge zaporedne gostujoče zmage.

Izid, 8. krog 2. SKL:
KK Portorož- KK Ljubljana 71:80 (26:19, 16:23, 14:21, 19:18)

Koše za KK Ljubljana so dosegli: Jan Maček 8, Žan Đogić 1, David Križanič 8, Tilen Kodrin 21, Erik Groznik 15, Marko Narić, Aleš Dodič, Martin Bajc 7, Jon Zorko, Jakob Stražar 11 in Jan Kocman 9.

Ob zelo natrpanem programu tekem naše fante že v sredo (28.4.) čaka mestni dvoboj z Ilirijo.

2. SKL člani - AKK Branik Maribor : KK Ljubljana , 22.4.2021

Podvig članov v Mariboru
Varovanci trenerja Tima Vraneša so v šestem krogu 2. SKL gostovali v štajerski prestolnici. Naši fantje so se vnovič izkazali z odlično predstavo in slavili na zahtevnem gostovanju pri ekipi AKK Branik Maribor (81:75). Članska zasedba KK Ljubljana je tekmo v Mariboru slabše odprla, zaostajala po prvi četrtini, nato pa iz minute v minuto dvigovala nivo igre in v preostanku tekme kontrolirala tok dogodkov za novo odmevno zmago. Tretjo v tej sezoni in s tem močno napredovali po lestvici.

Po zaostanku v prvi četrtini (16:23), so naši fantje že v drugem delu prevzeli rezultatsko pobudo in prednosti niso več izpustili iz rok. Ko so naši košarkarji v 34. minuti povedli z 71:60 je bilo jasno, da zmaga odhaja v Ljubljano. Ob višji razliki so do priložnosti za dokazovanje v zaključku dvoboja prišli še nekateri mlajši košarkarji s klopi, ki so minute na parketu odlično izkoristili. Članska ekipa je tako po lepi domači zmagi proti Sežancem še drugič zapored prišla do pozitivnega rezultata.

Fantom in strokovnemu vodstvu vse čestitke za lepo zmago!

Izid, 6 krog 2. SKL:
AKK Branik Maribor - KK Ljubljana 75:81 (26:19, 16:23, 14:21, 19:18)

Koše za KK Ljubljana so dosegli: Jan Maček 14, Žan Đogić 5, Jakob Kocijančič 3, David Križanič 15, Tilen Kodrin 11, Erik Groznik 5, Marko Narić, Aleš Dodič, Martin Bajc 22, Jon Zorko, Jakob Stražar 2 in Jan Kocman 4.

Ob zelo natrpanem programu tekem naše fante že v soboto (24.4.) čaka gostovanje v Portorožu.

1. SKL U19

Poraza mladincev v Domžalah in Rogaški

Ekipa U19 KK Ljubljana je po zmagah na mestnih dvobojih s Slovanom in Ilirijo ter porazu v Rogaški (55:75), tokrat morala priznati premoč Heliosu. Naši fantje so v četrtem krogu 1. SKL na gostovanju v Domžalah izgubili z 51:89. Ekipa trenerja Tima Vraneša je po obetavnem začetku in rezultatski izenačenosti, malce slabše odigrala drugo četrtino in gostitelji so hitro zbežali na varno razliko. V nadaljevanju so naši fantje zaigrali precej bolje, priložnost za dokazovanje so dobili prav vsi, kar je odlična napoved pred odločilnim delom tekmovanja, saj se bliža končnica.

Izida:

Helios Domžale - KK Ljubljana 89:51 (22:18, 29:9, 23:8, 15:16)

Koše za KK Ljubljana so dosegli: Aljaž Križan 9, Nikola Vračević 7, Jon Zorko 4, Marko Narić 4, David Križanič 5, Jakob Kocijančič 6, Gašper Kosi, Mak Jovanović 5, Nik Prpić 1, Filip Pikš 5 in Jan Šetina 5.

KK Rogaška - KK Ljubljana 75:55 (24:10, 18:24, 21:2, 12:19)

Naše fante v naslednjem krogu čaka nov zahteven obračun, ko bodo v nedeljo 25.4. gostili ekipo kranjskega Triglava.

2. SKL člani - KK Ljubljana : KK MP Sežana, 17.4.2021

V Tacnu padli Sežanci

Prisilni odmor očitno naši članski ekipi ni posebej škodoval. Varovanci trenerja Tima Vraneša so dobro pripravljeni pričakali nadaljevanje tekmovanja v 2. SKL in na domačem parketu zasluženo ugnali ekipo iz Sežane ter zabeležili drugo zmago v sezoni. Fantje so se izkazali s požrtvovalno igro vseh 40 minut, posebej pa so se trudili v obrambnih nalogah in prejeli le 62 točk. Povsem razumljivo je, da so imeli, zaradi trenažnega in tekmovalnega premora, nekaj težav v napadu, a so košarkarji KK Ljubljana vse skupaj nadoknadili z zavidljivo mero borbenosti in predanosti ter zasluženo prišli do dragocene zmage. Tekma je v prvem polčasu rezultatsko izenačena, nasprotnika sta se ves čas izmenjevala v vodstvu, v nadaljevanju pa so naši fantje dvignili tempo igre, povsem prevzeli pobudo in bili ves čas v prednosti, ki je vse do zadnjega zvoka sirene niso izpustili iz rok.

Izid, 9 krog:
KK Ljubljana - KK MP Sežana 67:62 (18:20, 21:16, 14:10, 14:16)

Koše za KK Ljubljana so dosegli: Žan Grobovšek 5, Jan Maček, Žan Đogić 5, Gašper Potočnik, Jakob Kocijančič 3, David Križanič, Tilen Kodrin 23, Erik Groznik 16, Martin Bajc 7, Jon Zorko, Jakob Stražar 4, Jan Kocman 4.

Naši košarkarji bodo v naslednjem krogu v petek (22.4) gostovali pri ekipi AKK Branik iz Maribora.

Marec 2021

1. SKL U19 -  Cedevita Olimpija A : Ljubljana  , 28.3.2021

Prestižna zmaga v mestnem derbiju

Ekipa U19 KK Ljubljana je po zmagi proti Slovanu, slavila še na drugem mestnem derbiju po vnovičnem zagonu tekmovanja. Naši fantje so v drugem krogu na gostovanju v Stožicah pri Cedeviti Olimpiji dosegli odmevno zmago (70:68). Zasedba trenerja Tima Vraneša je z zavidljivo mero borbenosti in odlično obrambno predstavo razorožila gostitelje in zabeležila morda že odločilno zmago na poti v končnico. Po malce slabšem začetku tekme in rezultatskem zaostanku so v nadaljevanju mestnega dvoboja naši mladi košarkarji strnili obrambo, stopnjevali ritem igre in vztrajno lovili tekmece, ki so bili ves čas v rahli rezultatski prednosti. Z odlično predstavo v zadnji četrtini, predvsem v obrambi, pa so v napeti končnici strli Olimpijo.

Izid:
Cedevita Olimpija - KK Ljubljana 68:70 (27:17, 16:21, 16:15, 9:17)
Koše za KK Ljubljana so dosegli: Žiga Grobovšek 3, Aljaž Križan 27, Nikola Vračević 2, Jon Zorko 4, Marko Narić 2, David Križanič 14 in Jakob Kocijančič 18. V postavi so bili še Gašper Kosi, Mak Jovanović, Nik Prpić, Filip Pikš, in Jan Šetina.

Fante v naslednjem krogu čaka nov mestni obračun, ko bodo gostili ekipo Ilirije.

2. SKL - KK Ljubljana : Celje, 24.3.2021

Dober odpor Celjanom

Članska ekipa KK Ljubljana se je na drugi zaporedni domači tekmi v 2. SKL pomerila z gosti iz Celja. Tekmeci so vodili večji del tekme in na koncu zasluženo zmagali s 83:71 (19:11, 19:14, 30:25, 15:24). Po porazu na gostovanju na Dolenjskem pri Trotih in domači zmagi pred nekaj dnevi proti Litiji, so varovanci trenerja Tima Vraneša tokrat naleteli na pretežak zalogaj in navkljub veliki borbenosti in želji po dokazovanju, ko so priložnost dobili prav vsi v ekipi, na koncu ostali praznih rok.

Koše za KK Ljubljana na tekmi s Celjem so dosegli: Žan Đogić 5, Žiga Grobovšek 2, Gašper Potočnik 1, David Križanič, Tilen Kodrin 4, Jakob Kocijančič 4, Erik Groznik 20, Martin Leskovšek 8, Jon Zorko 6, Jakob Stražar 7 in Jan Kocman 14.

Fante v naslednjem krogu čaka nova domača tekma, ko bodo 3. aprila gostili ekipo Gorice. Dvoboj se, tudi s spletnim prenosom na YouTube kanalu, začne ob 19. uri.

2. SKL - KK Ljubljana : Litija, 21.3.2021

Prva zmaga članov v letu 2021!

Na svoji drugi tekmi po vnovičnem zagonu tekmovanja v 2. SKL, uvodni dvoboj so na gostovanju na Dolenjskem pri Trotih izgubili, so se člani KK Ljubljana izkazali s pomembno zmago proti Litiji. Naši fantje so goste ugnali z 78:68 (22:17, 18:18, 18:19, 20:14) in naredili pomemben korak v boju za obstanek v drugoligaški konkurenci. Varovanci trenerja Tima Vraneša so vodili od prve do zadnje minute in zasluženo premagali kakovostno ekipo Litije. Zmaga je toliko bolj dragocena, saj gre za uspeh proti neposrednemu tekmecu v boju za obstanek.

Koše za KK Ljubljana na tekmi z Litijo so dosegli: Jan Maček 13, Žan Đogić, David Križanič in Tilen Kodrin po 11, Erik Groznik 10, Martin Leskovšek 8, Martin Bajc 6, Jon Zorko 4, Jakob Stražar in Jan Kocman po 2.

Fante že v sredo, 24.3., čaka enako pomembna tekma v boju za obstanek. Na Brodu bodo gostili zasedbo iz Celja. Tekma se, tudi s spletnim prenosom na YouTube kanalu, začne ob 20.30.