2. DEL:

4. kolo - KOMENDA PADLA ŠE TRETJIČ LETOS:
objavljeno: 08.12.2019
     Po tednu dni premora se nadaljujejo tekme U-15 lige in naša B ekipa je še drugič letos gostovala v Komendi.
     Tekmo naši fantje niso odprli najbolje in domači (Makše 13 točk) so skoraj do konca 1. četrtine celo vodili. V nadaljevanju pa je naša ekipa (Krese 23, Kotnik 15 in Magister 14 točk) pritisnila na plin in razlika je iz minute v minuto samo še naraščala do končnih +42.

Rezultat: Komenda Wild Bobcats:Ljubljana B: 30:72

Strelci:
Krese 23, Kotnik 15, Magister 14, Mihelak 8, Stjepanović U. 4, Stjepanović I. 3, Ulaga 3, Strojan 2, Korenjak 0 in Štular 0

Naslednji vikend je pred fanti domača tekma proti ŠD Šentvid B.

3. kolo - NA VRHNIKI DO GLADKE ZMAGE:
objavljeno: 24.11.2019
     Mlada U-15 ekipa je to nedeljo gostovala na bližnji Vrhniki, kjer je našo ekipo pričakovala njihova B ekipa.
     Pričetek tekme dokaj izenačen in ob koncu 1. četrtine je bilo na semaforju malo vodstvo naših (17:21). Nato pa je sledila serija 1:20 za naše fante (Magister 30 (5 trojk), Krese 14 in Stjepanović I. 12 točk). Domači (Gabrovšek 10 točk) se niso več pobrali, saj je naša deveterica do konca tekme igrala zavzeto in ob koncu slavila z 49 točkami razlike.

Rezultat: Ipros Vrhnika:Ljubljana B: 44:93

Strelci:
Magister 30, Krese 14, Stjepanović I. 12, Kotnik 11, Štular 9, Stjepanović U. 7, Korenjak 4, Reven 4 in Dugić 2

Naslednjo nedeljo tekem zaradi Sončkovega dneva ni. Čez 14 dni pa sledi gostovanje v Komendi.

2. kolo - LJUBLJANA B MOČNEJŠA OD AJDOVCEV:
objavljeno: 17.11.2019
     Prvo domačo tekmo je naša B ekipa odigrala to nedeljo že navsezgodaj zjutraj. Prvi nasprotnik pa B ekipa Ajdovščine.
     Tekmo so naši fantje odprli medlo in gostje (Kodrič 17 točk) so 1. četrtino tudi dobili. V nadaljevanju pa smo gledali lepo, ekipno igro naših fantov (Krese 16, Kotnik 14 in Ulaga 13 točk), kateri so prevzeli vse niti igre v svoje roke in zasluženo slavili z 22 točkami razlike. Čestitke fantom za zmago, katero pa je žal zaznamovala poškodba Jeretine.

Rezultat: Ljubljana B:Alive Ajdovščina B: 71:49

Strelci:
Krese 16, Kotnik 14, Ulaga 13, Štular 10, Strojan 9, Stjepanović I. 4, Mihelak 3, Perih 2, Jeretina 0 in Robek 0

Naslednjo nedeljo fantje gostujejo na Vrhniki.

1. kolo - LJUBLJANA B NA PRIMORSKEM DO ZMAGE:
objavljeno: 10.11.2019
     B ekipa U-15 je začela 2. del U-15 sezone. V nedeljo dopoldne so se namreč kar oslabljeni (brez Strojana, Magistra, Periha, Selana,...) odpravili na Primorsko k B ekipi Koper Primorske.
     Deveterica (Krese 18 ter Kotnik in Ulaga po 10 točk) je tekmo odprla odlično in povedla za 10 točk (10:20). Domači (Vehovec 18 točk) so nas do glavnega odmora ujeli (28:28) in 2. polčas se je začel z ničle. V nadaljevanju pa leva in kombinatorna igra naših fantov, s katero so prišli do povsem zaslužene zmage.

Rezultat: Koper Primorska B:Ljubljana B: 52:60

Strelci:
Krese 18, Kotnik 10, Ulaga 10, Stjepanović U. 8, Stjepanović I. 6, Jeretina 5, Mihelak 3, Robek 0 in Korenjak 0

Naslednjo nedeljo fantje gostijo B ekipo Ajdovščine.

1. DEL:

6. kolo - V LJUBLJANI PADLO LAŠKO B:
objavljeno: 27.10.2019
     Z zadnjo domačo tekmo, nasprotnik je bila ekipa Zlatorog Laško B, se he zaključil 1. del tekmovanja v kategoriji U-15.
     Gostje (Jančič 25 točk) tekmo odprli veliko bolje in hitro povedli na 5:15. Naši fantje (Krese 25, Stjepanović I. 24 in Selan 11 točk) so se nato prebudili, odigrali zelo učinkovito in s številnimi trojkami (zadeli so jih kar 11) goste ujeli. vse tja do štiri minute pred koncem smo nato spremljali povsem izenačen boj, v zaključku pa smo bili bolj zbrani mi in zmagali. Tekma lepa in kombinatorna, čestitke našim za zmago in  tudi trenerju gostov, saj je bil prvi, ki razume pomen igranja B ekip in razvoja igralcev.

Rezultat: Ljubljana B:Zlatorog Laško B: 84:78

Strelci:
Krese 25, Stjepanović I. 24, Selan 11, Stjepanović U. 8, Magister 6, Ulaga 6, Kotnik 3, Korenjak 1, Dugić 0, Jeretina 0, Mihelak 0 in Perih 0

Pred fanti je sedaj teden dni premora, nato pa nadaljevanje z 2. delom prvenstva, kjer bodo njihovi nasprotniki: Alive Ajdovščina B, Ipros Vrhnika B, Komenda Wild Bobcats, Koper Primorska B in ŠD Šentvid B.

5. kolo - OB SLABI DNEVNI FORMI CELJE DO GLADKE ZMAGE:
objavljeno: 20.10.2019
     Pred ekipo je bila v nedeljskem dopoldnevu gostujoča tekma. V Komendi nas je gostila ekipa Wild Bobcats.
     Tekma sama po sebi brez posebnosti. Domači (Makše 10 točk) tudi tokrat niso bili dorasli nasprotnik in razlika je ob tem, da smo enakovredno rotirali vse naše igralce (Kotnik 19, Krese 14 in Magister 12 točk), vseskozi naraščala do končnih +55.

Rezultat: Komenda Wild Bobcats:Ljubljana B: 25:80

Strelci:
Kotnik 19, Krese 14, Magister 12, Selan 9,  Mihelak 7, Stjepanović I. 6, Stjepanović U. 5, Korenjak 3, Strojan 2, Ulaga 2, Jeretina 0 in Robek 0

Naslednjo nedeljo je pred fanti domača tekma proti B ekipi Zlatorog Laško.

4. kolo - OB SLABI DNEVNI FORMI CELJE DO GLADKE ZMAGE:
objavljeno: 13.10.2019
     Mlada U-15 ekipa je to nedeljo igrala doma, kjer so v prvi povratni tekmi 1. dela sezone gostili veliko starejše Celjane.
     Fantje danes niso bili pravi in Celjani (Resinović L. 25 točk) so to s pridom izkoristili in že kaj hitro povedli z 0:17. Tokrat niso pomagale ne menjave, ne minute odmora, saj naši fantje (Ulaga 8, Štular 6 in Stjepanović U. 5 točk) danes niso bili pravi. Celjani so tako povsem zasluženo slavili visoko zmago.

Rezultat: Ljubljana B:Celje: 32:86

Strelci:
Ulaga 8, Štular 6, Stjepanović U. 5, Stjepanović I. 4, Selan 3, Kotnik 2, Krese 2, Strojan 2, Jeretina 0, Korenjak 0, Perih 0 in Robek 0

Naslednjo nedeljo fantje gostujejo v Komendi.

3. kolo - PO DOBREM 1. POLČASU NATO POPUSTILI:
objavljeno: 06.10.2019
     Mlada U-15 ekipa (brez Strojana, ...) je tokrat v nedeljo opoldne gostovala v Laškem, pri B ekipi Zlatoroga.
     V polčasu so se mladci (Magister 10, Kotnik 9 in Krese 8 točk), povečini iz ekipe U-13 borili zelo dobro in skozi celotni 1. polčas dihali za ovratnik domačinom, tako da je bil zaostanek le 5 točk (32:27). V nadaljevanju pa so moči popustile, Laščani (Jančič 19 točk) so bili bolj natančni in zasluženo slavili. Vseeno pa čestitke fantom za prikazano.

Rezultat: Zlatorog Laško B:Ljubljana B: 84:53

Strelci:
Magister 10, Kotnik 9, Krese 8, Stjepanović I. 8, Stjepanović U. 7, Selan 6, Štular 2, Ulaga 2, Mihelak 1, Jeretina 0, Korenjak 0 in Robek 0

Naslednjo nedeljo jih ob 13:00 uri čaka domača tekma proti Celju.

2. kolo - VISOKA ZMAGA MLADE U-15 EKIPE:
objavljeno: 29.09.2019
     Nedelja v OŠ Hinka Smrekarja je bila povsem košarkarsko obarvana in prvi so na teren, nasprotnik je bila ekipa iz Komende, stopili fantje ekipe U-15B.
     Stanje na terenu je bilo že od samega začetka povsem v luči naše ekipe, saj gostje iz Komende (Gubenac Logar 11 točk) niso bili dorasel nasprotnik. Razlika v korist naše ekipe (Krese 21, Strojan 15 ter Magister in Stjepanović U. po 13 točk) je naraščala iz minute v minuto in se ob dopadljivi, kombinatorni igri na koncu zaustavila pri +83.

Rezultat: Ljubljana B:Komenda Wild Bobcats: 106:23

Strelci:
Krese 21, Strojan 15, Magister 13, Stjepanović U. 13, Kotnik 12, Dugić 10, Stjepanović I. 8, Korenjak 7, Mihelak 3, Jeretina 2, Štular 2 in Ulaga 0

Naslednji teden fantje potujejo v Laško.

1. kolo - PRVA TEKMA SEZONE PRIPADLA CELJANOM:
objavljeno: 22.09.2019
     Mlada U-15 ekipa, v kateri so bili tokrat večinoma fantje ekipe U-13, je sezono 2019/20 odprla s tekmo v Celju.
     Naši fantje (Krese 10, Magister 9 in Štular 7 točk), več kot leto in pol mlajši od domačinov, so se na začetku dokaj dobro upirali, tako da je bilo ob glavnem odmoru povsem vzpodbudnih 33:20. V nadaljevanju pa so naši ekipi počasi pojemale moči in Celjani (Resinović 23 točk) so v 2. polčasu močneje pobegnili in zasluženo slavili.

Rezultat: Celje:Ljubljana B: 82:37

Strelci:
Krese 10, Magister 9, Štular 7, Stjepanović I. 5, Korenjak 3, Kotnik 2, Ulaga 1, Dugić L. 0, Jeretina 0 in Stjepanović U. 0

Naslednji teden je pred fanti prva domača tekma, nasprotnik pa ekipa iz Komende.