3. DEL:

6. kolo - PROSTI

5. kolo - MLADA U-15 EKIPA ZAKLJUČILA SEZONO:
objavljeno: 17.04.2019
     S tekmo, domačo na OŠ Hinka Smrekarja, proti gostom iz Dolenjske se je končala dolga sezona 2018/19.
     Sam začetek tekme dober, povsem iznačen (5. minuta 10:10), nato pa je sledil padec v igri naših fantov in gostje (Brudar 21 točk) so nam do odmora pobegnili na +12 (32:44). V nadaljevanju pa so naši fantje (Krese in Magister po 9, Stjepanović 8 točk) vzpostavili ravnotežje in držali zaostanek okoli 10 točk vse tja do sredine zadnje četrtine, nato pa popustili in zasluženo izgubili.

Rezultat: Ljubljana B:Troti NM: 53:75

Strelci:
Krese 9, Magister 9, Stjepanović 8, Josifović 7, Panić 5, Štular 4, Watzak 4, Zdovc 4, Kotnik 3, Dugić M. 0, Jeretina 0 in Ulaga 0

Z zadnjo tekmo so fantje zaključili sezono 2018/19, pred njimi pa so že priprave za novo, naprej kvalifikacije U-15.

4. kolo - OB DOBRI IGRI ŽAL PORAZ:
     Tokrat med tednom, večino naše ekipe namreč nastopa na sobotnem finalnem turnirju U-13, so naši fantje gostovali pri ekipi Slovana B.
     Pričetek tekme je pripadel domačim (Pintar 20 točk), kateri so se hitro odlepili. Po minuti odmora z naše strani veliko bolje. Fantje (Stjepanović 17, Panić 10 ter Watzak in Zdovc po 7 točk) so počasi ujeli domače in nato smo spremljali povsem izenačeno tekmo vse do 33. minute (49:47), ko so Slovanovci z delnim izidom 10:0 pobegnili in slavili. Vseeno čestitke za prikazano celotni ekipi.

Rezultat: Slovan B:Ljubljana B: 64:53

Strelci:
Stjepanović 17, Panić 10, Watzak 7, Zdovc 7, Dugić L. 4, Magister 4, Štular 3, Dugić M. 1, Jeretina 0 in Korenjak 0

Tekmovanje se bo z zadnjo tekmo, domačo proti TrotoM iz Novega mesta, nadaljevalo po prvomajskih praznikih.

3. kolo - PROSTI

2. kolo - V NOVEM MESTU BOLJŠI TROTI NM:
objavljeno: 31.03.2019
     Po včerajšnjem trdem boju na turnirju U-13 (še enkrat fantom čestitke za uvrstitev na finalni turnir) je vidno utrujena in oslabljena (brez Dugića M, Zanoškarja, Watzaka, Štularjja, Magistra,...) odšla v Novo mesto na tekmo U-15 2. SKL.
     Tam do 7. minute (14:11) so se naši fantje dobro upirali, nato pa jih je zmanjkalo in domači (Brudar 19 točk) so ob odmoru vodili za 11 točk. V 2. polčasu so domači še malce pritisnili ter ob koncu 3. četrtine ušli na +23, nato pa so naši fantje (Josifović 15 ter Panić in Stjepanović po 9 točk) z lepo, kombinatorno igro prišli skoraj do preobrata. Ob koncu poraz, a čestitke osmerici za prikazano na terenu.

Rezultat: Troti NM:Ljubljana B: 65:41

Strelci:
Josifović 15, Panić 9, Stjepanović 9, Kotnik 7, Ulaga 6, Zdovc 6, Krese 2 in Jeretina 0

Naša mlada U-15 ekipa je naslednji vikend prosta, sezono tako nadaljuje čez 14 dni z gostovanjem pri Slovanu B.

1. kolo - FANTJE ZAKLJUČILI 2. DEL Z ZMAGO:
objavljeno: 24.03.2019
     Pred našo mlado U-15 ekipo so tu že tekme 3. kola in prva je bila proti Slovanu B. Naši fantje pa so tokrat delovali že vidno utrujeni.
     Igra v 1. četrtini na obeh straneh zelo učinkovita, tako ob koncu 1. četrtine že 24:20. V nadaljevanju sta se obe ekipi malce zaustavili, igrali dobro in v 18. minuti je bilo na semaforju še povsem izenačenih 30:30. Nato pa so naši fantje (Panič 12, Ulaga 11 in Josifović 8 točk) povsem popustili in Slovanovci (Ahmeti 18 točk) so si do glavnega odmora nabrali 10 točk prednosti (33:43). Po odmoru pa smo verjetno videli najslabšo četrtino naše ekipe. Gostje so povsem zagospodarili na igrišču in pred zadnjo četrtino je bilo že -27 (40:67). V zadnji četrtini pa nekoliko bolje, vtis malce popravljen, a kaj več, kot zaslužen poraz, danes ni bilo mogoče.

Rezultat: Ljubljana B:Slovan B: 62:82

Strelci:
Panić 12, Ulaga 11, Josifović 8, Magister 7, Kotnik 6, Watzak 6, Dugić M. 5, Stjepanović 5, Zdovc 2, Štular 0 in Zanoškar 0

Naslednji vikend odhajajo fantje na Dolenjsko, v Novo mesto k Trotom.

2. DEL:

10. kolo - FANTJE ZAKLJUČILI 2. DEL Z ZMAGO:
objavljeno: 10.03.2019
     Zadnja tekma 2. dela sezone je bila tekma proti Mesariji Prunk Sežana B, odigrana v domači dvorani OŠ H. Smrekarja.
     Začetek tekme dokaj izenačen, nato pa so naši fantje ob koncu 1. in začetku 2. četrtine z delnim izidom 17:0 (Zdovc 15, Josifović 12 in Selan 11 točk) pobegnili in na odmor odšli s prednostjo 13 točk (37:24). Začetek 2. polčasa so gostje (Požar 12 točk) odigralo malce zmedeno in naša prednost je narasla preko 20 točk, kjer se je nato navkljub igranju z vso enajsterico gibala vse do zadnjega sodnikovega žvižga.

Rezultat: Ljubljana B:Mesarija Prunk Sežana B: 66:45

Strelci:
Zdovc 15, Josifović 12, Selan 11, Dugić M. 7, Stjepanović 7, Panić 4, Ulaga 4, Magister 3, Dugić L. 2, Zanoškar 1 in Kotnik 0

Fantje so sedaj zaključili 2. del sezone. Nadaljevanje, tako nasprotniki, kot razpored, pa trenutno še niso poznani.

3. kolo - V ZAOSTALI TEKMI V AJDOVŠČINE DO ZMAGE:
objavljeno: 04.03.2019
     Fantje so se to sončno nedeljo odpravili na Primorsko in odigrali zaostalo tekmo proti vrstnikom iz Ajdovščine. Zaradi počitnic smo tokrat nastopili samo s šesterico.
     Fantje so se borili vso tekmo. Začeli so sicer slabo, takoj zaostali za domačimi (Žgur 20 točk) za 12 točk (v 11. minuti 21:9), nato pa nadaljevali bolje. Počasi so se bližali, a še vedno vse preveč nihali v igri. Nato pa so v zadnji četrtini naši fantje (Ulaga 23, od tega kar 16 točk v zadnji četrtini, Dugić M. jih je dodal 15, Panić pa 11) zaigrali odlično ter z delnim izidom 0:13 spreobrnili rezultat in povsem zasluženo zmagali.

Rezultat: Ajdovščina B:Ljubljana B: 60:64

Strelci:
Ulaga 23, Dugić M. 15, Panić 11, Stjepanović U. 9, Zdovc 4 in Watzak 2

Zadnja tekma 2. dela sezone je na vrsti naslednji vikend, ko bodo nasproti stali igralci ekipe Mesarija Prunk Sežana B.

9. kolo - MLADA U-15 EKIPA NA OBALI DO ZMAGE:
objavljeno: 10.02.2019
     Pred mlado U-15 ekipo je nori ritem, saj igrajo po večini tudi U-13 ligo in jim je ta tekma že peta tekma v osmih dneh.
     Naši fantje so povedli z 0:7, a so Pirančani (Petrović 17 točk) takoj spreobrnili rezultat in sredi 1. četrtine je bilo 11:9. Po minuti odmora smo zopet zaigrali bolje, naša razlika je naraščala in se do odmora dvignila na +12 (25:37). Ekipa je tudi v nadaljevanju igrala dobro in domačinom ni dopustila, da se vrnejo v igro. Vsa deveterica (Stjepanović 17, Kotnik 13 ter Panić in Ulaga po 11 točk) je igrala zavzeto do konca in zasluženo slavila visoko zmago.

Rezultat: KUK 3x3 Piran:Ljubljana B: 40:73

Strelci:
Stjepanović 17, Kotnik 13, Panić 11, Ulaga 11, Dugić M. 6, Josifović 6, Krese 5, Zanoškar 4 in Zdovc 0

Pred fanti je prost vikend zaradi finalnega turnirja "Mini pokala Spar", nato pa še dve tekmi 2. dela sezone, najprej Ajdoviščina B in nato še Nova Gorica B.

8. kolo - SLABA PREDSTAVA NAŠE EKIPE:
objavljeno: 04.02.2019
     Po mesecu dni je bila končno zopet na sporedu domača tekma naše mlade U-15 ekipe, tokrat brez prvega strelca ekipe, obolelega Josifovića.
     Fantje tokrat niso bili pravi, saj jim pra nič ni šlo od rok. Gostje (Ličer 22 točk) so to s pridom izkoristili in visoko slavili, našim (prvi strelec najmljaši, Kotnik, z 11 točkami, Ulaga 8, Panić 6 točk) pa ne preostane drugega, da na naslednjih tekmah pokažejo, da je bil tokrat tole le zares slab dan.

Rezultat: Ljubljana B:Ajdovščina B: 40:97

Strelci:
Kotnik 11, Ulaga 8, Panić 6, Dugić M. 5, Krese 4, Štular 4, Magister 2, Jeretina 0, Stjepanović 0, Watzak 0, Zanoškar 0 in Zdovc 0

Naslednja tekma je v nedeljo v Piranu.

7. kolo - NOVA GORICA MLADI B BOLJŠA TUDI V DRUGO:
objavljeno: 28.01.2019
     Na tekmo U-15B ekipe smo odšli malce oslabljeni, saj je kar nekaj fantov bolnih, nekaj pa smo jih počivali za ponedeljkovo tekmo "Mini pokala Spar".
     Naša ekipa (Dugić M. 15, Stjepanović 11 in Panić 9 točk) je v tekmo vstopila dobro in se dobro borila proti favorizirani domači ekipi (Kerpan 22 točk). Ob odmoru je bil tako zaostanek 11 točk (40:29). Tudi v 2. polčasu pa naši fantje niso popuščali in v povsem enakovrednem boju navkljub porazu pustili izredno dober vtis.
     Da pa vedno ne grajamo sodnikov je tokrat čas, da sodniški par Kuzmin-Šen za prikazano (sojenje in pozitivna komunikativnost do igralcev) tudi zelo pohvalimo.

Rezultat: Nova Gorica mladi B:Ljubljana B: 77:64

Strelci:
Dugić M. 15, Stjepanović 11, Panić 9, Watzak 8, Kotnik 7, Krese 6, Zdovc 6 in Ulaga 2

Naslednja tekma sledi naslednji vikend proti ekipi Ajdovščina B.

6. kolo - PROSTI:

5. kolo - LJUBLJANA B DO PRVE ZMAGE V 2019:
objavljeno: 13.01.2019
     Zopet je minil mesec dni od zadnje tekme, vmes so bili fantje sicer na turnirju v Rogaški, in nova domača tekma, na kateri je bila nasproti ekipa iz Pirana.
     Fantje so tekmo odprli zelo učinkovito in v 13. minuti že vodili za 15 točk (8:23). Domači (Shanyuk 15 točk) so se nato prebudili, nas hitro ujeli in do zadnje četrtine smo nato spremljali povsem izenačen boj z obilo izmenjav v vodstvu. Pet minut pred koncem so domači vodili z 41:39, nato pa so naši fantje (Josifović 16, Panić 12 in Stjepanović 11 točk) preko dobre obrambe hitro povedli in zasluženo slavili.

Rezultat: Mesarija Prunk Sežana B:Ljubljana B: 47:52

Strelci:
Josifović 16, Panić 12, Stjepanović 11, Dugić M. 6, Magister 4, Ulaga 3, Kotnik 0 in Zanoškar 0

Naslednja tekma sledi čez 14 dni v Novi Gorici.

4. kolo - LJUBLJANA B DO PRVE ZMAGE V 2019:
objavljeno: 06.01.2018
     Fantje so že od samega začetka začeli zavzeto in kaj hitro pobegnili na varno prednost, katera je ob polčasu znašala 11 točk (31:20). Gostje (Petrović 19 točk) tudi v nadaljevanju brez možnosti. Naši fantje so bili izredno natančni izza linije 3 točk (10 trojk - Dugić M. 6 trojk za 18 točk, Magister dodal 11, Stjepanović pa 9 točk), tako da je razlika ob dobri, lepi predstavi ob koncu narasla na 28 točk.

Rezultat: Ljubljana B:KUK 3x3 Piran: 67:39

Strelci:
Dugić M. 18, Magister 11, Stjepanović 9, Štular 9, Krese 6, Ulaga 5, Zanoškar 3, Josifović 2, Kotnik 2, Panić 2 in Selan 0

Naslednji vikend sledi gostovanje v Sežani.

3. kolo - PROSTI:

2. kolo - LJUBLJANA B POPUSTILA V 2. POLČASU:
objavljeno: 10.12.2018
     Po mesecu in pol premora je končno na igrišče stopila tudi mlajša U-15 ekipa. Na domači tekmi so gostili ekipo Nova Gorica mladi B.
     Prva tretjina, tja do 13. minute (18:17), je bila tekma povsem izenačena, nato pa so naši fantje (Josifović 19, Stjepanović U. 12 in Ulaga 11 točk) povsem popustili in gostje (Kerpan 29 točk) so povsem zagospodarili na igrišču in si že do polčasa priigrali prednost 13 točk (28:41). Podobno je bilo tudi v nadaljevanju, saj je bila obramba vse preveč luknjasta, v napadu pa nič kaj moštveno. Končnih -30 točk tako povsem realnih.
     Na treningih se bo to vse popravilo in verjamemo, da bo že na naslednjih tekmah viden napredek.

Rezultat: Ljubljana B:Nova Gorica mladi B: 60:90

Strelci:
Josifović 19, Stjepanović U. 12, Ulaga 11, Dugić M. 6, Štular 4, Kotnik 2, Panić 2, Zanoškar 2, Zdovc 2, Dugić L. 0 in Magister 0

Naslednji vikend, v nedeljo, tekme zaradi tekmovanja "B4K" ni, tako da nadaljujemo s tekmo proti Ajdovščini B šele v soboto, 22. decembra.

1. kolo - PROSTI:

1. DEL:

6. kolo - LJUBLJANA B ZAKLJUČILA 1. DEL BREZ ZMAGE:
objavljeno: 28.10.2018
     V nedeljo, že med krompirjevimi počitnicami, sta obe naši ekipi gostovali v Domžalah, in po tekmi A ekip, je prišel čas tudi za tekmo B ekip.
     Naši fantje (Stjepanović U. 20, Josifović in Krese po 9 točk) so tekmo odprli zmedeno in domači (Sazonov 22 točk) so nam hitro pobegnili na 10:2. V nadaljevanju nato bolje, sredi 2. četrtine smo jih celo ujeli (21:21), a nadaljevali preveč boječe in Domžalčani so nam pobegnili na varno prednost. 2. polčas dokaj enakovreden, ob koncu pa zanesljiva in zaslužena zmaga domače ekipe.

Rezultat: Helios Suns B:Ljubljana B: 75:51

Strelci:
Stjepanović U. 20, Josifović 9, Krese 9, Kotnik 6, Ulaga 4, Kovačič 2, Dugić M. 1, Dugić L. 0, Jeretina 0 in Panić 0

Fantje so v 1. kolu, katerega prinašamo zaradi stavke sodnikov šele sedaj, prosti, tako da sedaj le še čakajo 2. del tekmovanja, kjer se bodo pomerili z ekipami: Ajdovščina A, KUK 3x3 Piran, MP Sežana B in Nova Gorica mladi B.

5. kolo - JANČE B BOLJŠE TUDI V DRUGO:
objavljeno: 21.10.2018
     V nedeljo smo v dvorani OŠ Hinka Smrekarja spremljali serijo treh domačih tekem in prvi so na igrišle stopili fantje ekipe U-15B.
     Pogumen in učinkovit začetek naše mlade ekipe, ki je tja do 13. minute še vodila (18:17), nato pa povsem popustila, zaigrali preveč bolječe in gostje (Križmanič in Mlakar po 15 točk) v samo desetih minutah pobegnili na +19 (24:43 --> delni izid kar 6:26). Ko smo končno s številnimi menjavami našli pravo peterko, se je razmerje sil na terenu zopet izenačilo in naši fantje (Josifović 18, Magister in Stjepanović po 8 točk) so do konca odigrali kar nekaj lepih akcij. Škoda. Bolj pogumno in tekma bi bila veliko bolj tesna.

Rezultat: Ljubljana B:Janče B: 57:70

Strelci:
Josifović 18, Magister 8, Stjepanović 8, Dugić M. 7, Krese 5, Kotnik 4, Štular 4, Panić 3, Dugić L. 0, Jeretina 0, Selan 0 in Zanoškar 0

Naslednji vikend sledi še tekmo proti Helios Suns B, nato pa prosto 1. kolo in pred fanti 2. del sezone.

4. kolo - PROSTI:

3. kolo - MLADA U15 EKIPA KLONILA PO PODALJŠKU:
objavljeno: 07.10.2018
     To nedeljo je bila pred fanti še druga tekma v skupini F, nasprotnik pa tokrat močna ekipa Helios Suns B.
     Fantje so pričeli odlično, ter z veliko lepimi potezami in zadetimi meti držali korak z gosti skozi celotni 1. polčas. Ob odmoru sicer prednost gostov 2 točki (32:34). V nadaljevanju pa se je naši ekipi (Panić 13, Štular 11 ter Stjepanović in Ulaga po 7 točk) ustavil met, prave koncentracije v igri ni bilo več in dosti močnejši Helios Suns B (Kovač in Sazonov po 14 točk) je to s pridom izkoristil in visoko zmagal.
     Čestitke fantom za odličen 1. polčas, v nadaljevanju pa se je videlo, da naši mlajši igralci rabijo še nekaj časa, treninga,..., da dosežejo tak nivo, da se bomo lahko kosali celotno tekmo. Je pa taka tekma po drugi strani super za nabiranje prepotrebnih izkušenj.

Rezultat: Ljubljana B:Helios Suns B: 46:86

Strelci:
Panić 13, Štular 11, Stjepanović 7. Ulaga 7, Dugić M. 2, Josifović 2, Kotnik 2, Magister 2, Jeretina 0, Kovačič 0, Zanoškar 0 in Zdovc 0

Ker so v skupini le tri ekipe, je naslednja tekma šele čez 14 dni, domača, proti ekipi Janče B.

2. kolo - MLADA U15 EKIPA KLONILA PO PODALJŠKU:
objavljeno: 30.09.2018
     S prvo tekmo je svojo sezono pričela tudi mlada U15 ekipa in šele potrdem boju popustila šele v podaljšku.
     Pričetek tekme nervozen, a povsem izenačen, vse tja do 16. minute (16:18). Nato pa so starejši in fizično močnejši domači (Kmetič 14 točk) v samo štirih minutah pobegnili na 11 točk (32:21). Po odmoru pa smo zaigrali še bolje, hitro ujeli domače in tekma je bila povsem izenačena do konca tekme. Po dveh zadetih prostih metih Zanoškarja so fantje (Stjepanović U. 14, Josifović 9 ter Krese in Panićpo 8 točk) izsilili podaljšek. A odprli so ga s šestimi prejetimi točkami in povratka ni bilo več. Navkljub porazu pa čestitke za prikazano igro.

Rezultat: Janče B:Ljubljana B: 64:61 (po pod.)