2. DEL:

1. kolo - LJUBLJANA A DO GLADKE ZMAGE NAD SEŽANCI:
objavljeno: 10.11.2019
     Fantje so to nedeljo odigrali prvo tekmo 2. dela sezone, v katerem se borijo za preboj med Top 8. Prvi nasprotnik je bila ekipa Mesarije Prunk Sežana A.
     Od prve sekunde tekme so fantje (Zavolovšek 26, Povše 20 in Panić 13 točk) zaigrali agresivno v obrambi in zbrano v napadu (štirje zaporedni napadi z zadeto trojko) in si do polčasa priigrali prednost 19 točk (45:26). Fantje tudi v nadaljevanju niso popuščali ne v napadu in ne v obrambi, tako da Sežanci (Pandža 15 točk) niso imeli pravih možnosti. S kombinatorno igro so prišli do gladke zmage. Čestitke tako za zmago, kot za prikazano na terenu.

Rezultat: Ljubljana A:Mesarija Prunk Sežana A: 89:58

Strelci:
Zavolovšek 26, Povše 20, Panić 13, Selan 7, Juvan 6, Zdovc 6, Josifović 4, Trobec 3, Belec Sfiligoj 2, Makovec Fröhlich 2 in Simić 0

Naslednji vikend fantje gostujejo v Domžalah.

1. DEL:

6. kolo - FANTJE ZAKLJUČILI 1. DEL SEZONE BREZ PORAZA:
objavljeno: 27.10.2019
     Nedeljsko dopoldne v OŠ H. Smrekarja je bil čas za naše tekme in druga izmed treh je bila tekma ekipe U-15A proti Koprčanom.
     Pričetek tekme ne preveč dober. Zmedeno v napadu, nezbrano v obrambi in posledično je 1. četrtina pripadla Koprčanom (Hrabar 18 točk). V 2. četrtini nato malce boljša, a še vedno ne prava igra naših fantov (Zavolovšek 30 ter Povše in Selan po 21 točk), vse pa so nato postavili na svoje mesto v 2. polčasu, ko so z dobro obrambo in hitro, kombinatorno igro v napadu zlomili goste in zanesljivo slavili. Čestitke fantom za novo zmago in uvrstitev med Top 16 ekip v Sloveniji.

Rezultat: Ljubljana A:Koper Primorska (rumeni) A: 95:59

Strelci:
Zavolovšek 30, Povše 21, Selan 21, Dugić 7, Trobec 6, Panić 5, Belec Sfiligoj 4, Juvan 1 in Zdovc 0

Z novo zmago in 100% izkupičkom so fantje zaključili in se uvrstili med Top 16 ekip. Novi nasprotniki so: ECE Triglav Kranj A, Helios Suns A, Krka (beli) A, Leone Ajdovščina A, Mesarija Prunk Sežana (rdeči) A, Nova Gorica mladi (z njimi prenašamo 2-0) in Plama Pur.

5. kolo - V NOVI GORICI DO PETE ZAPOREDNE ZMAGE:
objavljeno: 20.10.2019
     Fantje ekipe U-15A so opravili zadnje gostovanje 1. dela sezone. Tekma v Novi Gorici je neposredno odločala o 1. mestu skupine.
     Začetek tekme je bil takšen, kot smo si želeli, čvrsto v obrambi. Z nekaj uspešnimi protinapadi smo hitro povedli. V začetku 2. četrtine so domačini uspeli prednost 10 točk najprej malce znižati, a po minuti odmora smo spet zaigrali bolj zbrano, tako v obrambi, kot v napadu, in odšli na odmor z lepo prednostjo 21 točk (19:40). Drugi polčas so bolje začeli domačini (Figelj 19 točk). Hitro so zmanjšali zaostanek, ampak nalet smo uspeli zaustaviti in tekmo privesti do konca brez večjih pretresov. Čestitke za zmago celotni ekipi (Povše 22, Zavolovšek 21 in Selan 16 točk) za prikazano.

Rezultat: Nova Gorica mladi:Ljubljana A: 56:67

Strelci:
Povše 22, Zavolovšek 21, Selan 16, Panić 3, Juvan 2, Josifović 2, Zdovc 1, Dugić 0, Makovec Fröhlich 0, Simić 0 in Trobec 0

V nedeljo je pred fanti še domača tekma proti Koprčanom.

4. kolo - ZAOSTALA TEKMA GLADKO PRIPADLA LJUBLJANI A:
objavljeno: 14.10.2019
     Na željo domače ekipe Grosuplja A se je tekma, katera bi morala biti odigrana v nedeljo, odigrala v ponedeljek popoldne.
     Naša ekipa (Povše in Zavolovšek po 19, Trobec 16 točk) je tekmo odprla z 100% zavzetostjo in posledično v 17. minuti vodila že za 43 točk (47:4). Domači (Prevodnik 8 točk) pač niso bili dorasel nasprotnik. Do konca tekme, v kateri smo povsem enakovredno rotirali celotno ekipo, je razlika le naraščala in se ob koncu zaustavila pri 77 točkah.

Rezultat: Grosuplje A:Ljubljana A: 24:101

Strelci:
Povše 19, Zavolovšek 19, Trobec 16, Selan 13, Panić 9, Dugić 8, Belec Sfiligoj 6, Juvan 4, Zdovc 4 in Simić 3

V nedeljo sledi gostovanje na Primorskem, izredno pomembna tekma proti ekipi Nova Gorica mladi.

3. kolo - TUDI OB SLABI PREDSTAVI DO ZMAGE:
objavljeno: 06.10.2019
     Po dveh domačih tekmah v tej sezoni je bilo pred ekipo prvo gostovanje, na Primorsko, k ekipi Koper Primorska.
     Vstop v tekmo katastrofalen. Domači (Kogoj 11 točk) so v 6. minuti povedli z 9:0, saj mi nismo zmogli ničesar. V nadaljevanju nato vsaj malce bolj zbrano in na polčas so fantje odšli s prednostjo ene same točke (22:23). V 3. četrtini pa je eksplodiral Zavolovšek, v njej je dosegel kar 25 točk (skupno 31 - Povše 6 in Selan 5 točk) in praktično sam naredil razliko. V 2. minuti zadnje četrtine je bilo tako že +18 (33:51), nato pa so se fantje "vrnili" k slabi igri z začetka tekme, a vseeno izvlekli zmago z 10 točkami razlike. Edino, kar je pozitivno tokrat, je žal le zmaga.

Rezultat: Koper Primorska (rumeni) A:Ljubljana A: 47:57

Strelci:
Zavolovšek 31, Povše 6, Belec Sfiligoj 5, Josifović 4, Selan 4, Trobec 3, Juvan 2, Panić 2, Dugić 0, Simić 0 in Zdovc 0

Naslednjo nedeljo fantje gostujejo v Grosuplju, kjer bodo, upamo, zopet prikazali pravo igro.

2. kolo - DERBI PRIPADEL LJUBLJANI A:
objavljeno: 29.09.2019
     Pred fanti je bila že druga domača tekma, tokrat so v derbiju skupine U-15 gostili ekipo Nove Gorice mladi.
     Naši fantje so že od prvega sodniškega žvižga začeli zavzeto in hitro pobegnili na več kot 10 točk prednosti in na odmor odšli s +16 (43:27). Gostje (Vrabec 19 točk) tudi v nadaljevanju niso našli prave poti do koša in prednost naših fantov (Zavolovšek 25, Povše 22 in Selan 15 točk) je na začetku zadnje četrtine narasla že na +21. Nato pa so se fantje žal preveč sprostili, gostje so se približali na 9 točk, a kaj več niso zmogli. Čestitke za zmago in navkljub črnim minutam, dobro predstavo.

Rezultat: LjubljanA:Nova Gorica mladi: 75:61

Strelci:
Zavolovšek 25, Povše 22, Selan 15, Belec Sfiligoj 4, Juvan 4, Trobec 3, Josifović 2, Dugić 0, Panić 0 in Zdovc 0

Naslednjo nedeljo fantje potujejo na Primorsko.

1. kolo - LJUBLJANA A GLADKO PREKO GROSUPLJA A:
objavljeno: 22.09.2019
     Z domačo tekmo (manjkala sta Juvan in Trobec) proti Grosuplju A so naši fantje odprli sezono 2019/20.
     Ekipa trenerja Geljića je tekmo odprla s 15:0, Grosupeljčani (Muha in Korinšek Udovč po 4 točke) so nato dosegli 5 zaporednih točk, to pa je bilo potem tudi vse. Do odmora enosmerni promet in delni izid 57:1 v korist naših fantov (Zavolovšek 25, Selan 23 in Povše 15 točk) ter vodstvo za 66 točk (72:6). V nadaljevanju podobna slika, razlika je naraščala, saj gostje nikakor niso mogli spraviti žoge skozi obroč. Ob koncu glede na stanje na terenu in odlični igri naših fantov povsem zasluženih +101.

Rezultat: LjubljanA:Grosuplje A: 122:21

Strelci:
Zavolovšek 25, Selan 23, Povše 15, Panić 12, Belec Sfiligoj 10, Josifović 10, Dugić 9, Simić 8, Zdovc 6 in Makovec Fröhlich 4

Prva tekma in prva zmaga je za fanti, pred njimi pa naslednjo nedeljo že nova, prav tako pomembna tekma, nasprotnik pa ekipa Nova Gorica mladi.