3. DEL:

8. kolo - FANTJE KONČALI SEZONO Z ZMAGO:
objavljeno: 16.05.2019
     Po včerajšnji tekmi v Radovljici je bila že naslednji dan še zadnja tekma sezone, domača proti Triglavanom. Ekipa tudi tokrat oslabljena, brez Omerzuja, Gruma, Povšeta,...
     Pričetek tekme dober, predvsem v obrambi, medtem ko so bili zaključki v napadu malce slabši. V 13. minuti je bilo že visokih +16 (29:13), nato pa so naši fantje (Pavlović 27, Pantić 18 in Jurenec 10 točk) igrali le toliko, da naša zmaga ni bila nikoli ogrožena. Gostje (Jelovčan 13 točk) so tako lahko do konca držali korak za končnih +11.

Rezultat: Ljubljana A:ECE Triglav Kranj A: 69:58

Strelci:
Pavlović 27, Pantić 18, Jurenec 10,  Zavolovšek 6, Belec Sfiligoj 3, Anderluh 2, Juvan 2, Simić 1, Selan J. 0 in Selan Ž. L. 0

Z novo zmago so fantje U-15 so fantje okronali odlično sezono in končno 10. mesto.

7. kolo - FANTJE DO NOVE GLADKE ZMAGE:
objavljeno: 15.05.2019
     Po mesecu dni premora, vmes so bili prvomajski prazniki, pretekli vikend pa turnir v Franciji, se je končno nadaljevalo še prvenstvo U-15.
     Zaostalo tekmo v Radovljici smo odigrali brez nekaj igralcev (Omerzu, Grum, Ž. L. Selan, ...), a kljub temu začeli tekmo zelo dobro. Kombinirano v napadu in agresivno v obrambi za odličen 1. polčas. Vsi, ki so bili na parketu, so se držali navodil, in posledično je razlika rasla in ob polčasu znašala že +25 (27:52). V nadaljevanju manjši padec koncentracije, nekaj zaporednih košev domačinov (Kemperle 22 točk) in razlika se je hitro zmanjšala na +14. Po minuti odmora so se naši fantje (Pavlović 26, Pantić 24 in Jurenec 14 točk) zbrali in odigrali boljšo obrambo. Razlika je hitro narasla in končne gladke zmage.

Rezultat: Radovljica:Ljubljana A: 63:83

Strelci:
Pavlović 26, Pantić 24, Jurenec 14, Zavolovšek 8, Povše 7, Belec Sfiligoj 2, Selan J. 2, Anderluh 0 in Juvan 0

Fantje bodo sezono zaključili jutri z domačo tekmo proti Triglavanom.

6. kolo - NOVA VISOKA ZMAGA U-15 FANTOV:
objavljeno: 17.04.2019
     Med tednom je bila vnaprej odigrana tekma 6. kola (fantje so tako med velikonočnimi prazniki prosti) proti Stražišču Kranj.
     Začetek tekme z naše strani nezbran, tako je bilo do sredi 2. četrtine na igrišču povsem izenačeno (12:13). Nato pa je napad vendarle stekel in do odmora je naša prednost narasla na 12 točk (34:22). V 3. četrtini pa so naši fantje (Pavlović 21, Selan Ž. L. 14 in Jurenec 11 točk) dvignili ritem in povsem zlomili goste (Grusić 14 točk) in v naslednjih desetih minutah je prednost samo naraščala, najvišja celo 28 točk (29:57). V zadnji četrtini smo nato malce popustili, a visoka zmaga ni bila nikoli vprašljiva.

Rezultat: Ljubljana A:Stražišče Kranj: 76:52

Strelci:
Pavlović 21, Selan Ž. L. 14, Jurenec 11, Zavolovšek 8, Belec Sfiligoj 6, Omerzu 5, Povše 4, Juvan 3, Anderluh 2, Grum 2, Selan J. 0 in Simić 0

Tekmovanje se bo z zadnjima dvema koloma zaključilo po prvomajskih praznikih.

5. kolo - NOVA VISOKA ZMAGA U-15 FANTOV:
objavljeno: 14.04.2019
     Ekipa je gostovala še drugui vikend zapored. Malce oslabljeni (brez Pantića) je namreč gostovala v Kamniku.
     Ob začetku tekme dobre igre v obrambi nikakor nismo mogli kapitilizirati v napadu, saj žoga nikakor ni želela skozi obroč, tako da je bilo v 9. minuti 11:11. Ko pa so se fantje (Pavlović 20, Zavolovšek 15 ter Povše in Selan Ž. L. po 8 točk) v napadu sprostili, je razlika samo še naraščala. Od odmoru je bilo +12 (26:38), tik pred koncem 3. četrtine pa je znašala že 27 točk (36:63). V zadnjem delu so naši malce spustili ritem, domači (Šemrov 18 toćk) dosegli nekaj košev več, a kljub temu so nadzorovali potek tekme in povsem zasluženo visoko zmagali.

Rezultat: Calcit BB Kamnik:Ljubljana A: 54:70

Strelci:
Pavlović 20, Zavolovšek 15, Povše 8, Selan Ž. L. 8, Jurenec 7, Omerzu 5, Belec Sfiligoj 4, Grum 2, Simić 1, Anderluh 0, Juvan 0 in Selan J. 0

Že v torek sledi nova tekma, domača, nasprotnik pa ekipa Stražišče Kranj.

4. kolo - EKIPA U-15 V KRANJU DO GLADKE ZMAGE:
objavljeno: 07.04.2019
     Fantje U-15A so tokrat gostovali v Kranju, na Planini, pri ekipi ECE Triglav Kranj A. Nastopili smo nekoliko oslabljeni, brez Zavolovška.
     Pričetek tekme zelo dober. Odlična obramba in posledično nekaj lahkih košev, prav tako pa smo dobro zadevali iz razdalje, tako da je bilo v 16. minuti že +23 (26:49). Domači (Škofic 23 točk) so nato do odmora malce omilili visok zaostanek, a prednost naše ekipe je bila še vedno velika (36:54). V nadaljevanju je koncentracija nekoliko padla, nato pa so naši fantje (Pantić 28 - 23 že v 1. polčasu, Pavlović 21 in Jurenec 18 točk) zopet vsilili naš ritem in suvereno tekmo pripeljali do konca. Čestitke za zmago in zelo dobro predstavo celotne ekipe.

Rezultat: ECE Triglav Kranj A:Ljubljana A: 63:87

Strelci:
Pantić 28, Pavlović 21, Jurenec 18, Povše 7, Selan Ž. L. 7, Grum 6, Anderluh 0, Belec Sfiligoj 0, Juvan 0, Omerzu 0 in Simić 0

Naslednji vikend sledi gostovanje v Kamniku.

3. kolo - LJUBLJANA A OSTAJA NEPORAŽENA:
objavljeno: 30.03.2019
     Tekma U-15 1. SKL je bila tokrat na željo gostujoče ekipe odigrana že v petek zvečer. Na tekmi so naši fantje nastopili mace oslabljeni, brez trojice fantov.
     Začetek tekme odličen in že v 5. minuti je bilo +13 (19:6). Dobra igra v obrambi in učinkovito v napadu vse tja do zadnje minute 1. polčasa, ko so se gostje (Skaza 23 točk) z delnim izidom 0:9 približali na samo 6 točk razlike (39:33). Vstop v 2. polčas pa podobno, kot na začetku tekme. Naši fantje (Jurenec 23, Pavlović 16 ter Omerzu in Pantić po 11 točk) so igrali odlično in z delnim izidom 14:2 pobegnili hitro na varno prednost 18 točk. Do konca tekme smo nato spremljali malce zmedeno, raztreseno igro, v kateri pa so naši povsem kontrolirali rezultat in zasluženo slavili.

Rezultat: Ljubljana A:Radovljica: 74:63

Strelci:
Pavlović 24, Pantić 16, Jurenec 14, Selan Ž. L. 7, Povše 5, Zavolovšek 5, Belec Sfiligoj 2, Grum 1, Anderluh 0 in Juvan 0

Naslednji vikend, v nedeljo, fantje odhajajo na Gorenjsko k ekipi ECE Triglav Kranj A.

2. kolo - FANTJE V STRAŽIŠČU DO GLADKE ZMAGE:
objavljeno: 24.03.2019
     Fantje so tekmovanje tokrat nadaljevali z gostovanjem v Stražišču, verjetno najmanjši dvorani, v kateri se lahko igra U-15 1. SKL.
     Tekmo so naši fantje začeli zelo dobro, predvsem v fazi obrambe. Razlike je ob naši hitri igri konstantno naraščala in znašala v 14. minuti že +22 (11:33). Do odmora so domači (Mesec 23 točk) dosegli nekaj košev in prednost je bila pred 2. polčasom identična (19:41). V nadaljevanju pa je našim fantom (Pavlović 24, Pantić 16 in Jurenec 14 točk) koncentracija malce popustila, ampak navkljub temu razlika ni nič padala, tudi ob koncu je znašala 22 točk, in tekmo so fantje suvereno pripeljali do zmage.

Rezultat: Stražišče Kranj:Ljubljana A: 52:74

Strelci:

Naslednjo tekmo bodo fantje na željo gostov iz Radovljice odigrali doma že v petek.

1. kolo - FANTJE Z ODLIKO DO ZMAGE:
objavljeno: 17.03.2019
     3. del tekmovanja so naši fantje, brez poškodovanega Pavlovića, odprli z domačo tekmo proti ekipi Calcit BB Kamnik.
     Od prvega sodnikovega žvižga so naši fantje (Jurenec 19, Pantić 16 in Omerzu 14 točk) narekovali visok tempo in dobili 1. četrtino za 13 točk (27:14). Z dobro igro v obrambi in hitrimi protinapadi je razlika ob tem, da je bila minutaža povsem enakovredno razporejena med vse fante, samo naraščala in v 32. minuti znašala že +25 (73:48). V zaključku tekme pa so gostje (Šemrov 17 točk) povsem popustili. Naši fantje so pokazali kar nekaj zelo domiselnih akcij in dvignili gledalce na noge ter z delnim izidom 22:2 prišli do zares visoke zmage.
     Čestitke fantom za današnjo predstavo, vsi so svojo minutažo dobro izkoristili.

Rezultat: Ljubljana A:Calcit BB Kamnik: 95:50

Strelci:
Jurenec 19, Pantić 16, Omerzu 14, Grum 13, Zavolovšek 10, Selan Ž. L. 9, Povše 8, Belec Sfiligoj 6 in Juvan 0

Naslednjo nedeljo fantje gostujejo na Gorenjskem, pri ekipi Stražišče Kranj.

2. DEL:

10. kolo - FANTJE ZAKLJUČILI 2. DEL SEZONE S PORAZOM:
objavljeno: 04.03.2019
     Zadnja tekma 2. dela sezone je domača tekma. Fantje so imeli "misijo nemogoče", premagati favorizirane Grosupeljčane.
     Pomembnost tekme je povsem spodrezala naše fante, saj so tekmo odprli z 0:12. Obramba ni delovala, tako da so nam gostje (Žvegla 29 točk) do konca 1. četrtine nasuli kar 29 toćk (14:29). V nadaljevanju nekoliko bolje. Predvsem obramba je bila bolj čvrta in razmerje sil na terenu se je kar izenačilo. A kaj več naši fantje (Zavolovšek 20, Pavlović 16 in Pantić 14 točk) žal niso mogli storiti. Dnevna forma pač ni bila fenomenalna in gostje so povsem zasluženo slavili.
     Fantje presenečenje in zmage nad favoritom tekme ni uspel, a vseeno glave gor. Sezona 2018/19 je odlična, sedaj pa se bomo koncentrirali na 3. del tekmovanja.

Rezultat: Ljubljana A:Grosuplje A: 68:88

Strelci:
Zavolovšek 20, Pavlović 16, Pantić 14, Jurenec 8, Juvan 3, Belec Sfiligoj 2, Omerzu 2, Povše 2, Grum 1 in Selan Ž. L. 0

2. del je za našimi fanti. Zaradi nesrečnega poraza v Cerknici, pa nato še jasno v Novem mestu žal tekmovanje nadaljujejo za mesta 9-32. Novi nasprotniki, spored,... pa še ni poznan.

8. kolo - ZAOSTALA TEKMA PRIPADLA NAŠIM FANTOM:
objavljeno: 01.03.2019
     Med počitnicami, v petek, zvečer, je bila tokrat odigrana zaostala tekma naše U-15A ekipe proti ekipi Jesenic. Zmaga je bila velik imperativ.
     Tekma je bila od prvega sodnikovega žvižga povsem izenačena. Naši fantje (Pantić in Pavlović po 24, Zavolovšek 20 točk) so sicer vseskozi vodili, a si nikakor niso mogli ustvariti večje prednosti. Pred glavnim odmorom pa so vendarle z nekaj dobrimi potezami priigrali prednost 4 točk (42:38). V nadaljevanju podobna slika. Jeseničani nikakor niso hoteli popustiti in vse do pet minut pred koncem je bilo povsem izenačeno. Nato pa so naši fantje (73:74) z dobro obrambo in protinapadi gostom (Karadžić 37 točk) dovolili le še dve točki, jih vendarle zlomili in zasluženo slavili.
     Čestitke fantom za zmago, s katero so ostali v boju za uvrstitev med Top 8 ekip. Za ta cilj pa morajo v nedeljo proti Grosuplju pokazati svojo najboljšo predstavo in zmagati. Verjamemo, da so v to sposobni.

Rezultat: Ljubljana A:Jesenice: 92:78

Strelci:
Pantić 24, Pavlović 24, Zavolovšek 20, Jurenec 12, Beles Sfiigoj 4, Povše 4, Grum 2, Selan Ž. L. 2 in Juvan 0

Pred vrati je že nedelja in tekma sezone proti Grosuplju A.

11. kolo - SLAB 1. POLČAS PRINESEL PREVELIK ZAOSTANEK:
objavljeno: 18.02.2019
     Pa je prišel dan pomembne tekme v Novem mestu, na katero smo odšli brez Omerzuja, saj nam šteje načeloma le zmaga.
     V tekmo smo vstopili z slabo obrambo, predvsem nam je delal problem napadalni skok. Domači so to dodobra izkoristili in nam do polčasa popolnoma napolnili koš (48:27). V 2. polčasu boljša igra naših fantov (Pavlović 16, Jurenec 14 in Pantić 13 točk), ampak tokrat je bila dnevna forma in slabi prosti meti (zgrešili smo jih kar 19 ?!?) ob velikem zaostanku ob glavnem odmoru preveč, da bi lahko resno ogrozili Novomeščane (Bobnar 18 točk).
     Škoda. S tem so si fantje priprli vrata med Top 8, a ni še nič izgubljeno. Dve zmagi in napredovanje je tu :).

Rezultat: Krka A:Ljubljana A: 68:55

Strelci:
Pavlović 16, Jurenec 14, Pantić 13, Zavolovšek 8, Grum 2, Povše 2, Belec Sfiligoj 0, Juvan 0, Selan J. 0 in Selan Ž. L. 0

Naslednji teden pa pred fanti dve tekmi, upamo, da tudi dve zmagi.

10. kolo - DOBRA PREDSTAVA, A VSEENO PORAZ:
objavljeno: 11.02.2019
     Nova domača tekma pred premorom za finalni turnir pokala Spar, v kateri smo nastopili brez obolelega Pantića, nasprotnik pa dobra ekipa Petrol Olimpije A.
     Tekmo so bolje odprli gostje (Todorović v "domači" dvorani 18 točk) in se hitro odlepili na 10 točk razlike. Naši fantje so nato vzpostavili ravnotežje in do odmora (32:42) smo spremljali zanimivo, povsem izenačeno tekmo. Takoj po odmoru so naši fantje (Pavlović 26, Zavolovšek 12 in Jurenec 7 točk) še bolj pritisnili in v 25. minuti zmanjšali zaostanek le še na 5 točk (40:45). Za kaj več pa tokrat ni bilo moči in gostje so se ob koncu zasluženo veselili nove zmage.
     Navkljub porazu dobra predstava. Sicer nekaj nepotrebnih napak, a to je del košarkarske igre, pa zelo dobri prosti meti (17/19), kar bo v tekmi proti Krki eden ključnih faktorjev za zmago.

Rezultat: Ljubljana A:Petrol Olimpija A: 57:79

Strelci:
Pavlović 26, Zavolovšek 12, Jurenec 7, Omerzu 6, Grum 2, Povše 2, Selan Ž. L 2, Anderluh 0, Belec Sfiligoj 0, Juvan 0 in Selan J. 0

Sedaj sledi teden dni premora, čez 14 dni pa tekma sezone v Novem mestu. Zmaga nad Krko nas pelje med Top 8, poraz pa v boj za mesta od 9 do 24. Verjamemo, da so fantje tega sposobni.

9. kolo - V CERKNICI ŽAL MINIMALEN PORAZ:
objavljeno: 04.02.2019
     Gostovanje v Cerknici je bila ena bolj pomembnih letošnjih tekem, saj bi se z zmago zelo utrdili na trenutnem 4. mestu.
     Tekmo smo začeli popolnoma brez koncentracije, tako v obrambi, kot v napadu. Osnovne napake , katerih si jih v tej fazi ne smemo privoščiti so nas pripeljale v 17. minuti do zaostanka 13 točk (30:17). Nato je sledil preblisk v naši igri, malo agresivnejša obramba in prednost smo do odmora stopili na -2 (31:29). V nadaljevanju bolje in sedem minut pred koncem smo (Pantić 17, Pavlović 16 in Jurenec 10 točk) smo celo povedli za 7 točk (52:45). nato pa je sledilo slabo nadaljevanje, katastrofalni prosti meti (le 8/23 ali 35%) in domačim (Gerbec 26 točk) smo omogočili, da se vrnejo v igro. V zadnjih sekundah, ostalo nam je po napaki sodniškega para (zaradi nepoznavanja sodniških pravil domači napad po minuti odmora ni bil nastavljen na 14s ampak na 24s) le 5s, kjer pa žoga navklub dobro odigrani akciji ni hotela skozi obroč.
     Zaslužena zmaga domačinov. Nas je zmage stala slaba koncetracija skozi celotno tekmo, kar se je videlo pri metu in predvsem pri izvajanju prostih metov (zgrešili smo jih kar 15 ?!?).

Rezultat: Cerknica:Ljubljana A: 59:58

Strelci:
Pantić 17, Pavlović 16, Jurenec 10, Zavolovšek 8, Omerzu 7, Grum 0, Povše 0 in Selan Ž. L. 0

Naslednji vikend je pred fanti tekma proti Petrol Olimpiji A, nato pa v torek nova pomembna tekma, domača proti Jesenicam, kjer bi se z zmago že zelo približali željenemu cilju, vstopu med Top 8.

7. kolo - Z ODLIČNO PREDSTAVO DO ZMAGE V AJDOVŠČINI:
objavljeno: 20.01.2019
     Tokratna nedelja je prinesla dve tekmi v Ajdovščini. Najprej so na teren stopili fantje U-15A, za njimi pa prihaja še mlada U-19 ekipa.
     Vstop v tekmo z naše strani malce nezbran, kar so "napaljeni" domačini (Petrović 24 točk) izkoristili in sredi 1. četrtine povedli z 11:5. Po minuti odmora bolje tudi naši fantje in že 1. četrtina se je končala z minimalno prednostjo naše ekipe (18:19). V nadaljevanju izenačen boj, zaključek polčasa pa je pripadel naši ekipi za vodstvo s 5 točkami razlike (35:41). Domači se tudi po odmoru niso predajali in nam vztrajno dihali za ovratnik, tako da je bilo malce pred koncem 3. četrtine še vedno minimalnih +4. Naslednjih nekaj minut pa je pripadlo našim fantom (Pavlović 23, Zavolovšek 20 in Pantić 15 točk), Trdna obramba in nekaj lahkih košev za delni izid 4:13 in odšli smo na varnih +13, prednost pa rutinirano do konca pretvorili v zasluženo zmago.

Rezultat: Ajdovščina A:Ljubljana A: 65:78

Strelci:
Pavlović 23, Zavolovšek 20, Pantić 15, Jurenec 8, Omerzu 6, Grum 4, Povše 2, Belec Sfiligoj 0, Juvan 0 in Selan Ž. L. 0

Naslednji vikend so fantje prosti, saj je tekma proti Jesenicam premaknjena na kasnejši termin, tako da bo naslednja tekma šele čez 14 dni v Cerknici.

6. kolo - SLAB 1. POLČAS PRINESEL PREVELIK ZAOSTANEK:
objavljeno: 13.01.2019
     Nedeljsko jutro, tekma že ob 9:00 uri, je bil čas za novo prvenstveno tekmo, gostovanje pri ekipi Grosuplje A.
     Začetek povsem izenačen, v nadaljevanju pa premedlo v obrambi (v 1. polčasu smo prejeli kar 53 točk) in domači (Žvegla 32 točk) so nam do polčasa pobegnili na +31. V nadaljevanju pa je naša ekipa (Pavlović 24, Pantič 21 in Povše 12 točk) pokazala povsem drugačen obraz. Zaigrali so čvrsto v obrambi, kar je omogočilo hitro igro. Z nekaj lahkimi koši je razlika padla pod 10 točl, za kaj večpa je zmanjkala malce sreče in energije. Kljub temu pohvale ekipi, da so navkljub zaostanku ob polčasu, strnili vrste in se borili do zadnje sekunde tekme.

Rezultat: Grosuplje A:Ljubljana A: 89:73

Strelci:
Pavlović 24, Pantić 19, Povše 12, Zavolovšek 8, Jurenec 6, Grum 2, Omerzu 2, Belec Sfiligoj 0, Juvan 0 in Selan 0

Naslednjo nedeljo je pred ekipo pomembno gostovanje v Ajdovščini.

5. kolo - Z ODLIČNO PREDSTAVO NADIGRALI KRKO A:
objavljeno: 06.01.2019
     Po božično-novoletnih praznikih se tekmovanja nadaljujejo s polno paro in fantje U-15A so tokrat gostili ekipo Krke A.
     Naša ekipa tekmo odprla odlično, 15:3, potem pa na žalost popustila in gostje (Macele 16 točk) so nas najprej ujeli in nato tudi prehiteli (17:24 - delni izid v šestih minutah kar 2:21 ?!?). Po minuti odmora pa so naši strnili svoje vrste in zopet ujeli pravi ritem. Gostje so v 23. minuti še vodili (30:34), nato pa je bil do konca tekme bolj ali manj enosmeren promet. Z odlično obrambo, to je v košarki pogoj za zmago, in delnim izidom 19:0 so naši fantje (Pavlović 21, Zavolovšek 18 in Pantić 15 točk) pobegnili in ob koncu rutinirano slavili. Čestitke za predstavo in sedaj trenutno 4. mesto na lestvici.

Rezultat: Ljubljana A:Krka A: 71:52

Strelci:
Pavlović 21, Zavolovšek 18, Pantić 15, Omerzu 9, Selan Ž. L. 4, Jurenec 2 in Povše 2

Naslednji vikend pa sledi težko gostovanje pri odlični ekipi Grosuplje A.

4. kolo - LJUBLJANA A V STOŽICAH DO PORAZA:
objavljeno: 22.12.2018
     Zadnja tekma v letu 2018 je bila gostujoča. Naši fantje so namreč tokrat v soboto gostovali v Stožicah pri Petrol Olimpiji A.
     Začetek tekme z naše strani zelo mlačen. Nekaj prelahko izgubljenih žog, ki so omogočile domačinom lahke koše in v 12. minuti smo zaostajali že za 14 točk (30:16). Po minuti odmora so se naši fantje (Pavlović 26, Zavolovšek 13 in Pantić 9 točk) uspeli zbrati in kljub poškodbi Jurenca vzpostavili ravnotežje v igri ter se do odmora malce približali (44:35). V začetku 2. polčasa pa smo zgrešili nekaj zicerjev, imeli preveč izgubljenih žog, tako da so si domači (Šmitran 31 točk) uspeli zagotoviti občutnejšo prednost. Do konca tekme so nato prav vsi fantje dobili priložnost za igro. Ob koncu je semafor pokazal -31. Navkljub porazu in določenim slabim intervalom v igri, si vsi fantje za prikazano borbo in željo po igri zaslužijo samo čestitke.

Rezultat: Petrol Olimpija A:Ljubljana A: 92:61

Strelci:
Pavlović 26. Zavolovšek 13, Pantić 9, Jurenec 4, Omerzu 4, Selan Ž. L. 3, Belec Sfiligoj 2, Grum 0, Juvan 0, Selan J. 0 in Simić 0

Prvo nedeljo v letu 2019 pa sledi izredno pomembna domača tekma proti Krki A.

3. kolo - LJUBLJANA A DO NOVE ZMAGE, PADLA JE CERKNICA:
objavljeno: 15.12.2018
     Tokratna domača tekma proti Cerknici je bila že v petek, saj ima nekaj fantov v nedeljo tekmovanje "Basket4Kids".
     V začetku tekme predvsem obe obrambi nista bili na mestu, tako da smo videli obilico lahkih košev in v 13. minuti je bilo še povsem izenačeno (22:26). Nato pa so naši fantje (Pavlović 25, Zavolovšek 18 in Jurenec 14 točk) strnili obrambne vrste, ukradli nekaj žog za koše s protinapada in ob odmoru je bilo varnih +14 (45:31). Nadaljevanje pa ni postreglo z najboljšo igro. Naši niso mogli vknjižiti sicer solidne obrambe, saj nikakor niso uspeli dobiti obrambnega skoka, v napadu pa so vse preveč metali žoge v roke nasprotnika. Gostje (Gerbec 20 točk) so tako počasi bližali in se osem minut pred koncem tudi najbolj približali - blilo je +6 (59:53). Minuta odmora je obrodila sadove. Zopet bolj zavzeta igra za kočnih +20.
     Čestitke za zmago, v opomin le, da je potrebno obrambo igrati / si želeti vseh 40 minut. V tem primeru bi bila tudi zmaga precej višja.

Rezultat: Ljubljana A:Cerknica: 77:57

Strelci:
Pavlović 25, Zavolovšek 18, Jurenec 14, Pantić 5, Povše 4, Belec Sfiligoj 3, Juvan 3, Omerzu 3, Grum 2, Selan Ž. L. 0 in Simić 0

Zadnja tekma v letu 2018 bo prihodnjo soboto v Stožicah, kjer nas gosti odlična ekipa Petrol Olimpije A.

2. kolo - OSLABLJENA EKIPA MALCE PREKRATKA:
objavljeno: 10.12.2018
     Na tekmo na Jesenice se je naša ekipa žal odpravila nekompletna, brez Pantića, bratov Selan in ostalih, le s sedmerico.
     Tekmo smo bolje odprli in sredi 1. četrtine minimalno vodili (10:12). Nato pa nadaljevali slabo v obrambi in posledično dopuščali domačinov (večino točk sta dosegla Karadžić, 37, in Samar, 26), da so iz enostavnih akcij polnili naš koš. Ob polčasu ob tem, da smo prejeli kar 50 točk, tako +21 za domače (50:29). V 2. polčasu pa bolje v obrambi, tako da so fantje (Pavlović 25, Jurenec 21 in Zavolovšek 19 točk) preko protinapadov razliko domačih zmanjševali. Štiri minute pred koncem je bilo tako le še -6, a je zmanjkalo tudi moči. Žal nam je slab 1. polčas pridelal prevelik zaostanek, poznala se je tudi odsotnost Pantića, da bi lahko na Jesenicah izvedli popoln preobrat. A verjamemo, da jim bo ekipa v povratni tekmi to vrnila z obrestmi.

Rezultat: Jesenice:Ljubljana A: 83:70

Strelci:
Pavlović 25, Jurenec 21, Zavolovšek 19, Povše 5, Belec Sfiligoj 0, Juvan 0 in Omerzu 0

Naslednja tekma sledi že v petek popoldne, ko gostimo ekipo Cerknice.

1. kolo - LJUBLJANA ODPRLA 2. DEL SEZONE Z ZMAGO:
objavljeno: 02.12.2018
     Nedeljsko opoldne je bil čas za zaostalo tekmo proti Ajdovščini A (tu trenerju Hrovatinu zahvala za prestavitev tekme).
     Današnja tekma povsem izenačena od samega začetka. Gostje (Petrović 24 točk) so minimalno vodili skozi celotni 1. polčas in ga tudi dobili (33:39). Sredi 3. četrtine, ko so gostje še vedno vodili za 9 točk, smo končno zaigrali agresivneje, bolj čvrsto, tako v obrambi, kot v napadu in počasi so fantje (Pavlović 30, Pantić in Zavolovšek po 18 točk) topili prednost. V zadnji četrtini smo povedli in nič več gledali nazaj, tako da je prednost vztrajno naraščala in se ob koncu zaustavila na +16. Čestitke za prikazano in prvo zmago v Top 16.

Rezultat: Ljubljana A:Ajdovščina A: 80:64

Strelci:
Pavlović 30, Pantić 18, Zavolovšek 18, Jurenec 5, Omerzu 5, Selan Ž. L. 4, Belec Sfiligoj 0 in Povše 0

Naslednjo nedeljo se tekmovanje za našo ekipo nadaljuje na Jesenicah.

1. DEL:

1. kolo - Z ZMAGO MED TOP 16 EKIP U-15:
objavljeno: 11.11.2018
     Tokrat smo v prestavljeni tekmi 1. kola, vsi se še spomimo sodniškega štrajka, gostili ekipo LTH Castings.
     Vstop v tekmo dokaj medel, zato tudi zelo izenačen 1. polčas, v katerem smo se v zadnjih dveh minutah vendarle malce odlepili. Nadaljevanje pa povsem v stilu naše ekipe. Trdna obramba in hitra, dinamična igra v napadu je goste (Brovč 16 točk) povsem zaustavila, tako da je razlika v korist naših fantov (Pavlović 28, Pantić 17 in Zavolovšek 16 točk) rasla iz minute v minuto in se ob zadnjem sodnikovem žvižgu zaustavila pri +26.
     Čestitke za uvrstitev med Top 16 ekip. Sedaj pa le tako naprej, trdo delo, treningi, vse to prinaša dobro viden napredek.

Rezultat: Ljubljana A:LTH Castings: 94:68

Strelci:
Pavlović 28, Pantić 17, Zavolovšek 16, Omerzu 9, Belec Sfiligoj 8, Jurenec 7, Povše 7, Anderluh 2 in Juvan 0

Tekmovanje med Top 16 se nadaljuje čez 14 dni (v nedeljo, 25. novembra), naši novi nasprotniki v boju za Top 8 pa so: Petrol Olimpija A, Helios Suns A, Grosuplje A, Krka A, Jesenice, Ajdovščina A in Cerknica.

6. kolo - HELIOS SUNS A POTRDILA VLOGO FAVORITA:
objavljeno: 28.10.2018
     To nedeljo obe naši U-15 ekipi, najprej ob 10:00 uri ekipa A, nato pa ob 12:00 uri še ekipa B gostujeta v Domžalah.
     Naši fantje (Pantić in Zavolovšek po 12, Pavlović 9 točk) so se odlično zoperstavili favoriziranim Domžalčanom (Pajnić 18 točk) in povedli od začetka tekme ter dobili 1. četrtino (19:23). Tudi v nadaljevanju zelo dobro in do 18. minute je bila prednost na naši strani (34:35). Nato pa naj je zmanjkalo moči, padli smo v igri in domači so nam v 2. polčasu z delnim izidom 27:6 ušli in na koncu zasluženo zmagali.
     Čestitke za odličen 1. polčas. Bistvo je, da je ob dobrem treningu viden napredek iz tekme v tekmo, kar pa je tako ali tako najbolj pomembno.

Rezultat: Helios Suns A:Ljubljana A: 91:53

Strelci:
Pantić 12, Zavolovšek 12, Pavlović 9, Jurenec 7, Omerzu 4, Povše 4, Belec Sfiligoj 2, Selan Ž. L. 2, Treven 1, Juvan 0, Selan J. 0 in Simić 0

Čez 14 dni je na vrsti še zadnja tekma 1. dela sezone, na kateri morajo fantje z zmago le še potrditi uvrstitev med Top 16 ekip.

5. kolo - GLADKA ZMAGA U-15A EKIPE:
objavljeno: 21.10.2018
     Tokratna nedelja je bila rezervirana za domače tekme, skupno tri, in po tekmi mlade U-15 ekipe so na teren stopili njihovi starejši kolegi, nasproti pa jim je stala ekipa Stražišče Kranj.
     Tekma je bila odločena že takoj na začetku, saj je bilo v 14. minuti že +31 (35:4). Z odlično igro naši fantje (Pavlović 19, Zavolovšek 18 in Povše 17 točk) povsem uničili goste iz Stražišča (Mesec 18 točk). V nadaljevanju tekme smo minutaži enakomerno razdelili med vso dvanajsterico in prav vsi so jo dobro izkoristili. Zmaga do zadnjega sodniškega žvižga navkljub številnih zgrešenim zicerjem ni bila niti v enem trenutku ogrožena.

Rezultat: Ljubljana A:Stražišče Kranj: 91:70

Strelci:
Pavlović 19, Zavolovšek 18, Povše 17, Jurenec 13, Pantić 10, Omerzu 4, Belec Sfiligoj 4, Selan Ž. L. 3, Treven 3, Grum 0, Juvan 0 in Simić 0

Naslednji vikend sledi tekma proti Helios Suns A, favoritu skupine in ekipi, proti kateri smo doživeli edini poraz.

4. kolo - V 2. POLČASU DO ZANESLJIVE ZMAGE:
objavljeno: 14.10.2018
     S tekmo v Škofji loki, nasprotnik ekipa LTH Castings, je ekipa U-15A zaključila prvi krog tekem 1. dela sezone.
     Tekmo smo odprli z 0:6, nato pa povsem zaspali. Domači (Brovč in Đorđević po 15 točk) so nas takoj ujeli in prehiteli in malce pred polčasom je bil nas zaostanek še vedno 6 točk (31:25). Po novi minuti odmora pa smo zaigrali bolje in do odmora rezultat že izenačili (31:31). V nadaljevanju pa prava slika naše ekipe (Pavlović 15, Pantić 13 in Zavolovšek 11 točk) in hitro smo pobegnili, nič več gledali nazaj in nova zmaga je bila tu. Čestitke fantom za prikazano v 2. polčasu, a pozor, tako je potrebno igrati 40 minut.

Rezultat: LTH Castings:Ljubljana A: 50:68

Strelci:
Pavlović 15, Pantić 13, Zavolovšek 11, Jurenec 10, Povše 7, Juvan 5, Belec Sfiligoj 3, Omerzu 2, Selan J. 2, Selan Ž. L. 0 in Simić 0

Naslednji vikend so že na vrsti povratne tekme, tako da fantje v nedeljo gostijo ekipo Stražišče Kranj.

3. kolo - NAVKLJUB PORAZU DOBRA PREDSTAVA NAŠIH:
objavljeno: 09.10.2018
     Domača tekma proti favorizirani ekipi Helios Suns A, katera bi morala biti po originalnem razporedu to nedeljo, je bila zaradi odsotnosti našega trenerja tokrat odigrana med tednom.
     Po začetnem krču in hitrem vodstvu gostov za 10 točk so se naši fantje zbrali in zaigrali zares dobro. Posledično so tudi hitro ujeli igralce Domžal (Babič 14 točk) in spremljali smo lepo, zanimivo predstavo z obeh strani. Tik pred polčasom smo žal malce popustili in gostje do nam malce ušli. Po odmoru pa smo naredili preveč neumnosti, bili preveč nezbrani in kaj hitro je zaostanek iz "egala" narasel na -23. Do konca pa nato zopet bolje in navkljub porazu je ocena pozitivna. Dobra borba, dobra energija, je pa še precej dela pri odpravljanju predvsem najprej nepotrebnih napak.

Rezultat: Ljubljana A:Helios Suns A: 47:73

Strelci:
Pantić 10, Pavlović 10, Zavolovšek 8, Omerzu 5, Selan Ž. L. 4, Jurenec 3, Povše 3, Belec Sfiligoj 2, Selan J. 2, Anderluh 0 in Juvan 0

Naslednja tekma je že v nedeljo, ko gostujemo v Škofji loki pri domači ekipi LTH Castings.

2. kolo - LJUBLJANA ODPRLA SEZONO Z ZMAGO:
objavljeno: 30.09.2018
     Pa se je sezona 2018/19 po sodniškem štrajku končno pričela, in to s težkim gostovanjem pri ekipi Stražišča.
     Po izenačeni 1. četrtini so nam na začetku 2. četrtine predvsem zaradi naše nespretnosti in osebnih napak domači (Mesec 30 točk) ušli na 6 točk prednosti (26:20), a z delnim izidom 0:12 smo do odmora spreobrnili rezultat in vodili za 7 točk (30:37). Tudi nadaljevanje povsem v našem stilu, sredi 3. četrtine je prednost tako narasla že na 20 točk (38:58). A namesto, da bi domače dotolkli, smo popustili in prednost se je počasi, a vztrajno topila. Domači so se nam sredi zadnje četrtine še približali na 7 točk, a kaj več niso bili sposobni. Nekaj dobrih napadov naše ekipe (Pantić 26, Zavolovšek 18 in Pavlović 13 točk) in zmaga je zasluženo odšla v Ljubljano.

Rezultat: Stražišče Kranj:Ljubljana A: 68:75

Strelci:
Pantić 26, Zavolovšek 18, Pavlović 13, Omerzu 6, Belec Sfiligoj 4, Povše 4, Jurenec 2, Selan Ž. L. 2, Anderluh 0, Juvan 0, Selan J. 0 in Treven 0

Naslednja tekma sledi v torek teden, ko v OŠ Hinka Smrekarja gostimo ekipo Helios Suns A.