2. DEL:

8. kolo - ZAVZETA IGRA V 2. POLČASU PRINESLA ZMAGO:
objavljeno: 11.02.2019
     Na sporedu je bila končno domača tekma, v kateri pa še vedno nismo bili kompletni, saj so manjkali poškodovani Vukićević, Godler Majerle in Križan. Nasprotnik pa ekipa Lastovka Domžale.
     Začetek tekme naše ekipe pravi, agresiven in trden v obrambi za hitro vodstvo v 7. minuti z 16:8. Nadaljevanje pa medlo, nezainteresirano in gostje (Dimic 26 točk) so to izkoristili in nas ujeli ter do polčasa celo prehiteli (40:41). Ob polčasu je trener Geljić ekipi namenil povsem upravičeno precej ostrih besed in te so padle na plodna tla. Odlična igra v 2. polčasu. Zavzeta in kolektivna v obrambi, hitra in kombinatorna v napadu za zasluženo zmago.
     Čestitke fantom za prikazano in zmago, s katero so se oddolžili Domžalčanom za poraz. Igra v 2. polčasu, polna želje in energije, je ta, ki vodi k novim zmagam. In to je to.

Rezultat: Ljubljana B:Lastovka Domžale: 97:82

Strelci:
Križanič 19, Jovanović 14, Zorko 13, Prpič 7, Kosi 4 in Vukadinović Kastelic 2

Naslednja tekma sledi čez 14 dni, gostovanje na Primorskem pri ekipi Koš Sixt Primorska B.

7. kolo - PROSTI

6. kolo - Z DOPADLJIVO PREDSTAVO DO GLADKE ZMAGE:
objavljeno: 20.01.2019
     Na nedeljsko tekmo v Portorož smo odšli močno oslabljeni, saj smo komaj sestavili šesterico, pa še to utrujeno po trdih sobotnih bojih v kategoriji U17.
     Pričetek tekme z naše strani povsem medel in domači (Plahuta 19 točk) so se nam lepo razleteli po igrišču in v 14. minuti povedli za 10 točk (24:14). Nato je sledilo deset odličnih minut naših fantov (Križanič 19, Jovanović 14 in Zorko 13 točk), kateri so pokazali, da znajo igrati košarko. Boljša obramba in aktivnejše v napadu je v 25. minuti prineslo vodstvo 8 točk (28:36). Prednost bi bila lahko še krepo večja, da bi zadeli kak "zicer" ali dva, predvsem pa če bi zadevali proste mete (5/16 oz zares slabih 31%). A energije je bilo v fantih le toliko. Igra se je ustavila, domači pa so to s pridom izkoristili in ob koncu zasluženo slavili.

Rezultat: Portorož:Ljubljana B: 64:59

Strelci:

Ekipa je v 7. kolu prosta, tako da bodo nastopili naslednjič čez 14 dni, doma, proti ekipi Lastovka Domžale.

5. kolo - Z DOPADLJIVO PREDSTAVO DO GLADKE ZMAGE:
     Poškodbe še vedno tarejo naše U-17 ekipe, le-te sestavljajo mlado U-19 ekipo, in tako je bilo tudi tokrat v Ajdovščini. Manjkali so namreč Grošelj, Šuster, Vukadinović Kastelic in Vukičević.
     Tekmo so naši fantje odprli z odlično obrambo in hitrimi koši hitro pobegnili na +9. Domači (Rodman 18 točk) so se nato vendarle prebudili, z nekaj napakami smo jim pri temu tudi malce pomagali, in 1. četrtina se je končala z 21:21. 2. četrtina pa povsem v znamenju naše ekipe. Odlična obramba, kombinatoren napad z nekaj zares izjemnimi akcijami in zabijanji Križaniča (dosegel je 23 točk - Križan in Zorko sta prispevala po 16 točk) je naša prednost ob odmoru znašala 14 točk (32:46), V 2. polčasu so potem naši fantje povsem rutinsko razliko zadrževali malce pod 20 točkami razlike in končna zmaga, jasno, povsem zaslužena.
     Nedelja v Ajdovščini je bila tako zelo uspešna. Lep sončen dan, dve zmagi (U-15A in U-19B), skratka odličen dan.

Rezultat: Ajdovščina:Ljubljana B: 63:79

Strelci:
Križanič 23, Križan 16, Zorko 16, Prpič 9, Kosi 6, Jovanović 5 in Godler Majerle 4

Naslednjo nedeljo fantje ponovno potujejo na Primorsko, tokrat gostujejo v Portorožu.

4. kolo - SLABA DNEVNA FORMA ZA PORAZ PROTI LASTOVKI:
objavljeno: 13.01.2019
     Kot zadnji so v novem letu 2019 stopili na igrišče fantje U-19B. Proti Koprčanom so se zoperstavili povsem zdesetkani, s samo sedmerico.
     Tekmo smo odprli dobro, kombinatorno v napadu in odločno v obrambi. Razlika je hitro naraščala in je v 12. minuti že znašala +13 (31:18). Gostje (Kocjančič 14 točk) pa se niso predali, zadeli par metov in ostali v igri, še več, prišli so tudi do vodstva. Ampak to je bilo je kratkotrajno, saj so se fantje (Križanič 28, Šuster in Zorko po 17 točk) navkljub utrujenosti zbrali, strnili obrambne vrste in z nekaj lepimi akcijami tekmo odločili v svojo korist. Pohvale vsem sedmim fantom, ki so danes nastopili na tekmi.

Rezultat: Ljubljana B:Koš Sixt Primorska B: 84:73

Strelci:
Križanič 28, Šuster 17, Zorko 17, Jovanović 8, Prpič 7, Godler Majerle 4 in Križan 3

Naslednji vikend sledi gostovanje v Ajdovščini.

3. kolo - SLABA DNEVNA FORMA ZA PORAZ PROTI LASTOVKI:
objavljeno: 16.12.2018
     Na tekmi v Ihanu smo nastopili krepko oslabljeni. Potem, ko smo tri fante (Grobovšek, Magister in Vračević) premaknili v ekipi A, so tokrat zaradi bolezni / poškodbe manjali še Grošelj, Križanič, Vukadinovič Kastelic, Prpič,..., tako da je bila tekmo proti povprečno vsaj 2 leti starejšemu nasprotniku bolj preživetje.
     A vseeno. V tekmo je potrebno stopiti bolj odločno, saj je bila obramba kot ementaler, tako da so domači (Dimic 25 točk, od tega kar 7 trojk - domači skupno kar 12 trojk) do polčasa kar dobro napolnili naš koš (45:24), medtem, ko mi nismo mogli zadeti niti najbolj odprte mete. V 2. polčasu so naši fantje (Križan 16, Šuster 11 in Godler Majerle 10 točk) zaigrali nekoliko bolje, a slaba dnevna forma je bila dovolj le, da so vzpostavili ravnotežje sil na igrišču, ne pa tudi resno ogrozili domačih. Zmaga domačih povsem zaslužena, mi pa bomo najprej napolnili baterije, nato pa s treningom popravili današnje napake.

Rezultat: Lastovka Domžale:Ljubljana B: 80:55

Strelci:
Križan 16, Šuster 11, Godler Majerle 10, Zorko 8, Vukičević 6, Jovanović 2 in Kosi 2

Tekmovanje se nadaljuje v letu 2019, drugo nedeljo v januarju z domačo tekmo proti Sixt Koš Primorska B.

2. kolo - PROSTI

1. kolo - SLAB ZAČETEK PRINESEL PREVELIK ZAOSTANEK:
objavljeno: 11.11.2018
     2. del sezone smo pričeli z domačo tekmo proti Portorožu v precej spremenjeni zasedbi, saj so odšli Grobovšek, Magister in Vračević v ekipo U-19A, Šuster pa je bolan.
     Kaj hitro smo se odlepili od gostov (Švejko 27 točk), kateri so nam nekako sledili samo z odličnim metom za 3 točke (ob odličnem procentu kar 15 zadetih trojk), a vseeno je bilo ob odmoru gladkih +11 (40:29). V 2. polčasu pa so naši fantje, prav vsi so se tudi vpisali med strelce (Zorko 27, Grošelj in Križanič po 13 točk), nadaljevali bolj razigrano in v 33. minuti je bilo že +29 (73:44). Nato pa do konca mogoče celo preveč sproščeno, gostje so se kar približali, a naša zmaga ni bila nikoli ogrožena. Končnih +5 pa ne izkazuje realnega stanja na igrišču, saj so bili naši fantje krepko boljši nasprotnik.

Rezultat: Ljubljana B:Portorož: 81:75

Strelci:
Zorko 27, Grošelj 13, Križanič 13, Jovanović 7, Križan 7, Vukićević 7, Kosi 3, Godler Majerle 2 in Vukadinović Kastelic 2

Naša ekipa je v 2. kolu prosta, tako da je naslednja tekma čez 14 dni, ko naša ekipa gostuje v Ihanu pri Lastovki Domžale.

1. DEL:

6. kolo - SLAB ZAČETEK PRINESEL PREVELIK ZAOSTANEK:
     Po tekmi U-15, je bila v domači dvorani na vrsti še druga tekma, tokrat v kategoriji U-19, na kateri so se naši fantje zoperstavili ekipi Vojnika.
     Fantje so v tekmo vstopili s podobno energijo, kot včeraj na U-17 tekmi in gostje so se nam kaj hitro odlepili ter v 15. minuti povedli z 17:31. Slaba obramba, slab napad in povsem zasluženo vodstvo gostov (Kovče 35 točk) je bilo vse tja do 23. minute (34:48). Nato smo se vendarle prebudili in počasi lovili goste in jih sredi zadnje četrtine tudi ujeli (70:71). Zaključek tekme, v katerem sta sodnika povsem izgubila nadzor nad tekmo, pa zelo živčen, v povišani tenziji pa so imeli več sreče gostje.
     Zaslužena zmaga gostov, saj je nas pokopalo prvih 23 minut slabe igre, odlično vzdušje v dvorani, če bi bila še sodnika na nivoju, bi bila to navkljub porazu zares odlična tekma. A tako pač je.

Rezultat: Ljubljana B:Vojnik: 78:81

Strelci:
Križanič 33, Magister 14, Vračević 13, Zorko 11, Grošelj 5, Vukičević 2, Jovanović 0 in Šuster 0

Tako. 1. dela sezone je konec, sedaj sledi 14-dnevni premor, nato pa 2. del sezone, skupina D4 in naši nasprotniki: Ajdovščina, Koš Primorska B, Lastovka Domžale in Portorož.

5. kolo - SLABA PREDSTAVA DOVOLJ ZA TESNO ZMAGO:
objavljeno: 28.10.2018
     Nedeljsko popoldne je bilo tokrat ob turobnem, deževnem dnevu namenjeno tekmi U-19 v šotoru ŠD Šentvid proti ekipi Globusa.
     Navkljub ne preveč zavzeti igri smo na začetku 2. četrtine povedli za 13 točk (17:30), to pa je bilo kar se naše igre tiče danes žal tudi vse. V sicer povsem neprimerni "dvorani", če temu lahko tako rečemo, je bilo hladno, je drselo, da bi nam bolje prišle drsalke, a vseeno, če uradne osebe na tekmi tekme niso prekinile, jo je potrebno odigrati do konca. Igralci Globusa (Nikitović J. 30 točk) so začutili našo ležerno igro in namesto, da bi na drsalnici varno vzdrževali prednost, smo se morali za zmago boriti do konca tekme. V zaključku tekme je vendarle odločila kvaliteta naše ekipe (Križanič 16, Grošelj in Vukičević po 13 točk).
     Zmaga je bila naša, a prav je, da se zamislimo nad odnosom do tekme (nemogoče razmere so tu sigurno olajševalna okoliščina), kateri tokrat ni bil na nivoju.

Rezultat: Globus:Ljubljana B: 65:73

Strelci:
Križanič 16, Grošelj 13, Vukičević 13, Vračević 11, Grobovšek 6, Zorko 6, Jovanović 4, Šuster 4 in Kosi 0

Po novi zmagi bodo fantje 1. del sezone končali čez 14 dni z domačo tekmo proti ekipi Vojnika.

4. kolo - LITIJA ZASLUŽENO SLAVILA:
objavljeno: 21.10.2018
     Po težki in izčrpljujoči tekmi U-17 proti Petrol Olimpiji A, je fante že v nedeljo čakala nova tekma, nasprotnik pa Litija.
     Naša ekipa, vidno fizično utrujena in psihično izpraznjena po tekme s prejšnjega dne, je tja do 2.četrtine še držala korak s krepko starejšimi Litjani (prva strelca Dobravec in Pavliha, oba po 34 točk, sta za dve in več leti starejša od naših fantov), nato pa jih je zmanjkalo. Razlika je naraščala, vsi pa smo predvsem čakali le še zadnji sodnikov žvižg.
     Nikoli ni lepo tako izgubiti. A glave gor. Pomembna zmaga je bila izbojevana dan prej, iz današnje tekme pa samo izluščiti, kar je potrebno popraviti, ostalo pa čimprej pozabiti.

Rezultat: Ljubljana B:Litija: 63:100

Strelci:
Križanič 21, Magister 21, Grošelj 10, Grobovšek 9, Vračević 9, Križan 6, Zorko 6, Kosi 5Jovanović 2 in Vukičević 2

Naslednjo nedeljo je na vrsti tekma proti Globusu, nato pa prepotreben premoč in počitek, saj so fantje že vidno utrujeni.

3. kolo - U-19B V VOJNIKU POVSEM NAVDUŠILI:
objavljeno: 14.10.2018
     Na tekmo v Vojnik se je naša 2002/03 ekipa po težki sobotni tekmi z Miklavžem v kategorii nižje odpravila sicer oslabljena(manjkala sta Šuster in Godler Majerle), a zelo dobre volje.
     Odličen vstop v tekmo z zares trdno obrambo, v kateri so se domači (Jakopanec 24 točk) povsem izgubili, ter atraktivnim in predvsem učinkovitim napadom, tako da je bilo že v 6. minuti 4:19. Tudi v nadaljevanju enaka slika. Trener Geljić je lepo menjaval in porazdelil minutažo med vseh 11 fantov, in vsak, ki je vstopil na igrišče, je svoj del odigral odlično, tako da jih je bilo zares lepo gledati. Odlična igra, še boljša energija, fantje so se na igrišču prav zabavali. Ob koncu stanju na igrišču primerno visoka zmaga. Čestitke.

Rezultat: Vojnik:Ljubljana B: 57:82

Strelci:
Križanič 21, Magister 21, Grošelj 10, Grobovšek 9, Vračević 9,  Križan 6, Zorko 6, Kosi 3Jovanović 2 in Vukičević 2

Naslednjo nedeljo sledi domača tekma in priložnost, da se Litjanom oddolžimo za poraz v 1. kolu.

2. kolo - GLADKA ZMAGA NAD KREPKO SLABŠIM GLOBUSOM:
objavljeno: 07.10.2018
     Prva domača tekma je bila proti ljubljanski ekipi Globus. Tudi tokrat nismo bili povsem kompletno (manjkali so Šuster, Godler Majerle, trener Geljić).
     Današnja tekma je kaj hitro odšla v pravo smer. Gostje (Nikitović T. 12 točk) niso bili pravi nasprotnik in kaj hitro smo s trdno obrambo že ob koncu 1. četrtine povedli za 20 točk. Tudi nadaljevanje, v katerem se je lepo zarotirala vsa deseterica ni razočaralo. Nekaj zabijanj Križaniča, lepih akcij, ogromno trojk (tudi Magistrova "ob sireni" :) čez celo igrišče 1:01 pred koncem 3. četrtine) in pet minut pred koncem tekme je bilo že kar +48 (90:42) za naše fante (Križanič in Magister 21, Grošelj 10 točk), nato pa so povsem sprostili. Mogoče celo preveč, a ob taki razliki v kvaliteti fantom tega pač ne moremo zameriti.

Rezultat: Ljubljana B:Globus: 93:52

Strelci:
Križanič 21, Magister 21, Grošelj 10, Grobovšek 9, Vračević 9, Kosi 7, Križan 6, Zorko 6, Jovanović 2 in Vukičević 2

Naslednji vikend fantje gostujejo na Štajerskem, kjer jih pričakuje ekipa Vojnika.

1. kolo - LITIJA IZKORISTILA NAŠ SLAB STRELSKI DAN:
objavljeno: 01.10.2018
     S tekmo v Litiji je naša mlada U-19 ekipa, v principu je to seveda U-17 ekipa, odprla nov sezono 2018/19.
     Tekmo so veliko bolje odprli domači (8:2), kateri do izkoristili fizično premoč in naš zmeden uvod v tekmo. Nato smo se nekako zbrali, zaigrali bolje in domače ujeli, a nato žal vse preveč grešili v napadu in domači (Dobravec in Pavliha po 22 točk) so na odmor odšli s prednostjo 10 točk (41:31). V 2. polčasu je delovala veliko bolje naša obramba in domače smo dodobra namučili, a kaj, ko nismo uspeli zadeti ne najbolj odprtih metov in ne zicerjev (Vračević 21, Zorko 12 in Magister 8 točk), tako, da so domači dokaj srečno prišli do zmage. Ni kaj. Tekma sama po sebi niti ni bila slaba, a pred nami je še veliko dela, da se odpravi predvsem vse preveč nepotrebnih napak.

Rezultat: Litija:Ljubljana B: 64:61