2. DEL:

1. kolo - V PORTOROŽU DO VISOKE ZMAGE:
objavljeno: 09.02.2019
     Tekma 1. kola 3. dela sezone je bila tokrat odigrana že v petek zvečer, na praznik. Naša ekipa je odšla v Portorož brez poškodovanih / obolelih (Križan, Pantić, Omerzu, Makuc).
     Tekma proti povprečno leto dni starejšim Portorožanom (prvi strelec domačih sicer 2005 letnik Musički, 11 točk) nismo odprli najbolje, tako da so domači držali korak z nami vse do 8. minute, ko je bilo na semaforju 12:11. Naslednje minute so pripadle našim fantom in z delnim izidom 1:20 smo se krepko odlepili. Domači so se v 2. polčasu še enkrat vrnili, v sredini 3. četrtine je bilo le še +6 (35:41), nato pa smo do konca tekme spremljali le enosmerni promet. Naši fantje (Erjavec in Kosi 15, Zavolovšek 13 točk) so s trdno obrambo, katera je hočeš ali nočeš plod dobre igre tudi v napadu, hitro in natančno igro v napadu svojo prednost povečevali iz minute v minuto, vse do končnih +40. Čestitke za tokratno predstavo, malce skrbi nam povzroča le rahla poškodba kolena Kosija.

Rezultat: Portorož:Ljubljana B: 44:84

Strelci:
Erjavec 15, Kosi 15, Zavolovšek 13, Jurenec 12, Prpič 10, Pavlović 9, Žgajnar 8 in Grum 2

Pred fanti je kar nekaj premora, saj so v 2. kolu prosti, tako da bo naslednja tekma šele v soboto, 09. marca.

2. DEL:

10. kolo - V KOPRU OB SLABI PREDSTAVI PORAZ:
objavljeno: 03.02.2019
     Zadnja tekma 2. dela sezone je bilo gostovanje v Kopru, kjer nas je oslabljene (brez Križana in Pantića) gostila B ekipa Primorske.
     Sam začetek tekme ni bil slab, saj smo držali korak z domačo ekipo še par minut v 2. četrtini. Potem pa preveč osnovnih napak (slabe podaje, nespametne neizsiljene napake, luknjasta obramba) in do konca 3. četrtine igrali večinoma le domači (Kocjančič in Plahuta po 12 točk), temu primeren tudi zaostanek v 28. minuti, ki je znašal 29 točk. Zaključek tekme naših fantov pa energijsko veliko boljši, tako da je prednost domačih dodobra skopnela, bi pa še več, če bi zadevali proste mete (zgrešili smo jih zopet kar 16 ?!?). Ob koncu pa seveda zmaga domačih povsem zaslužena, mi pa bomo nove zmage iskali sedaj v 3. delu sezone.

Rezultat: Koš Sixt Primorska B:Ljubljana B: 73:56

Strelci:
Kosi 17, Erjavec 16, Prpič 10, Jurenec 8, Pavlović 3, Žgajnar 2, Grum 0, Makuc 0, Watzak 0 in Zavolovšek 0

Pred fanti je tako je 3. del sezone in nova nasprotnika: Portorož in Slovan B.

8. kolo - V ZAOSTALI TEKMI BOLJŠA CERKNICA:
objavljeno: 30.01.2019
     Tokrat je bila na sporedu zaostala tekma proti Cerknici, na kateri smo nastopili oslabljeni (brez Križana).
     Pričetek tekme napadalno dober, a kaj, ko v obrambi nismo mogli obraniti ničesar, tako da je bilo v . minuti na semaforju 23:24. Potem pa nekaj sumljivo dosojenih osebnih napak in ključni igralci so odšli na klop. Gostje (Gerbec 21 točk) so to s pridom izkoristili in si do odmora priigeali prednost 16 točk (30:46). Tudi v nadaljevanju se slika ni kaj prida spremenila, naša igra je bila medla in gostje so v 29. minuti vodili že za 20 točk (43:63). Potem pa so se vendarle prebudili tudi naši fantje (Pavlović 18, Kosi 16 in Pantić 13 točk) in prednost se je začela topiti. Dobro minuto pred koncem je bilo na semaforju tako le še 71:72, a žal smo ob zares dobri obrambi nespametno zapravili dva protinapada in gostje so srečno slavili.
     Dva obraza. Medla igra brez prave energije in želje na eni strani ter odlična igra v obrambi, polna želje na drugi strani. Žal je za popoln preobrat zmanjkala minuta ali dve.

Rezultat: Ljubljana B:Cerknica: 71:74

Strelci:
Pavlović 18, Kosi 16, Pantić 13, Prpič 7, Žgajnar 6, Erjavec 4, Zavolovšek 3, Jurenec 2, Omerzu 2 in Grum 0

V soboto pa je pred fanti še zadnja tekma 2. dela sezone, gostovanje v Kopru pri ekipi Koš Sixt Primorska B.

9. kolo - MLADA U-17 EKIPA PREKINILA NIZ PORAZOV:
objavljeno: 26.01.2019
     Pred mlado U-17 ekipo je bilo novo gostovanje. Po tednu dni premora so se namreč zbrali v Kranju, na tekmi proti Kranjčanom.
     Na tekmi smo hitro povedli z 2:9, nato pa ostali brez Križana (manjkal je tudi Erjavec). Nadaljevali smo nezbrano v napadu ("milijon" zgrešenih zicerjev in prostih metov) in se nikakor nismo mogli odlepiti, tako da so se nas domači (Škofic 16 točk) vztrajno držali in ob odmoru je bilo 24:31. Na začetku 2. polčasa so se naši fantje (Kosi 11, Jurenec in Pavlović po 10 točk) z boljšo obrambo zopet močneje odlepili, a v nadaljevanju dovolili domačim vse preveč skokov v napadu in končnica je bila kar napeta. A na koncu tesna, a zaslužena zmaga naših fantov, saj so z izjemo minimalnega zaostanka sredi zadnje četrtine vodili skozi celotno tekmo.

Rezultat: ECE Triglav Kranj B:Ljubljana B: 56:61

Strelci:
Kosi 11, Jurenec 10, Pavlović 10, Prpič 9, Žgajnar 8, Pantić 4, Grum 3, Križan 3, Zavolovšek 3, Makuc 0 in Omerzu 0

Že v torek je pred fanti nova tekma, domača tekma proti ekipi Cerknice.

7. kolo - DO PORAZA V ZADNJIH PETIH MINUTAH:
objavljeno: 12.01.2019
     Fantje U-17B so to soboto odšli na najdaljše gostovanje, v Tolmin, malce oslabljeni (brez Pantića, Jurenca, Makuca,...)
     Pričetek tekme dober, izenačen, nato pa so fantje ob koncu zadnje četrtine malce zastali (17:15) in domači (Frelih Črv 34 točk) so se v samo parih minutah hitro odlepili (26:15). Nadaljevanje naših fantov (Pavlović 19, Križan 18 ter Kosi in Prpič po 10 točk) pa veliko boljše. Prava energija, borbenost in predvsem kolektivnost je botrovala, da se je prednost domačih najprej stopila, nato pa so tudi povedli in šest minut pred koncem je bilo na semaforju povsem ugodnih 55:63. Zaključek pa zopet slabši. Slaba obramba, ki je botrovala številnim prostim metom in nezbranost v napadu, tako da so domači srečno prišli do zmage.
     Čestitke za 35 minut igre, v zaključku pa so ob zaostanku fantje zopet energijsko povsem padli. Je pa velik napredek od zadnje tekme.

Rezultat: Tolmin:Ljubljana B: 78:71

Strelci:
Pavlović 19, Križan 18, Kosi 10, Prpič 10, Erjavec 8, Zavolovšek 4, Žgajnar 2 in Sotlar 0

Tekma proti Cerknici je prestavljena na kasnejši termin, tako da bodo fantje naslednjič stopili na igrišče čez 14 dni v Kranju.

6. kolo - V TESNI TEKMI ŽAL PORAŽENI:
objavljeno: 08.01.2019
     Tokrat med tednom, je bila na vrsti zaostala tekma proti ekipi Koš Sixt Primorska B. Na tekmi smo nastopili oslabljeni, brez Jurenca, Pantića,...
     Sama tekma od samega začetka povsem izenačena, saj sta obe ekipi igrali preveč zmedeno, da bi si lahko priigrali večjo prednost. V zaključku 1. polčasa pa so naši fantje s serijo dobrih akcij povedli na +3 (38:35). Tudi v nadaljevanju boljša igra naših fantov (Erjavec 17, Križan 16 in Kosi 13 točk) in sredi 3. četrtine je bilo že +10 (47:37). Nato pa smo se zopet vrnili v stare tirnice, preveč izgubljenih žog (preko 30 ?!?), luknjasta obramba in gostje (Kocjančič 23 točk) so nas prehtro ujeli. Do konca tekme nato povsem napeto, v zadnjih dveh minutah pa smo naredili preveč napak, igrali nespametno v napadu in gostje so srečno slavili.
     Škoda. Malce več zbranosti, več energije in timsega duha in zmaga bi bila gladko naša. Tako pa ... A verjamemo, da bo že v soboto veliko bolje.

Rezultat: Ljubljana B:Koš Sixt Primorska B: 68:70

Strelci:
Erjavec 17, Križan 16, Kosi 13, Pavlović 9, Prpič 7, Žgajnar 5, Zavolovšek 1 in Omerzu 0

Že v soboto pa sledi gostovanje v Tolminu.

5. kolo - LETO 2019 ODPRLI Z DOMAČIM PORAZOM:
objavljeno: 05.01.2019
     Mlada U-17 ekipa je serijo treh tekem v tednu dni odprla z domačo tekmo proti ekipo Lastovka Domžale.
     V 1. polčasu smo spremljali izenačen boj brez prave obrambe na eni in na drugi strani. Po odmoru (43:43) pa je bilo z naše strani konec. Brezglava igra, luknjasto v obrambi, nespametno v napadu in gostje so se preko Cunje (33 točk) z delnim izidom 4:31 v samo osmih minutah krepko pobegnili. Žal so se fantje (Pavlović 33, Križan 22 in Kosi 10 točk) šele takrat odločili, da igrajo tako, kot znajo. Prednost se je vztrajno topila, ob koncu pa je zmanjkalo par minut (pa tudi natančnosti izza linije 3 točk) za popoln preobrat. Poraz pa več kot zaslužen.
     Čestitke za zadnjo četrtino, vse ostalo (predvsem obramba, pa tudi napad) pa za opomin in čimprejšnjo pozabo.

Rezultat: Ljubljana B:Lastovka Domžale: 85:93

Strelci:
Pavlović 33, Križan 22, Kosi 10, Žgajnar 7, Omerzu 6, Erjavec 4, Jurenec 3, Prpič 0 in Zavolovšek 0

Naslednji teden pa sta pred fanti dve tekmi, torkova domača proti Koš Sixt Primorski B in nato sobotno gostovanje v Tolminu.

4. kolo - V ZADNJI TEKMI LETA PADLI TUDI KRANJČANI:
objavljeno: 15.12.2018
     Zadnja tekma leta 2018, tekma v Kopru je namreč prestavljena na čas po Novem letu, smo doma gostili B ekipo ECE Triglav Kranj.
     Pričetek z naše strani povsem nezbran in gostje (Kljajević 28 točk) so se odlepili in vse do polčasa jih nikakor nismo mogli ujeti (34:38). V nadaljevanju pa je naša ekipa (Križan 28, prosti meti 15/17, Pavlović 19 in Kosi 8 točk) zaigrala bolj čvrsto in z delnim izidom 25:6 spreobrnila tekmo v našo korist. Vse do konca smo ob izredno grobi igri gostov, sodniki so jim "napiskali" kar 32 osebnih napak, smo zadržali prednost predvsem zaradi mirnih glav in natančnega izvajanja prostih metov.
     Čestitke za zmago, za predstavo pa ne ravno. Vse preveč je bilo nezbranosti v obrambi, preveč neizsiljenih napak in "soliranja" v napadu, nismo se prilagodili grobi igri nasprotnika, ..., a vendarle, da ne bomo preveč kritični, še enkrat, čestitke za 2. polčas in izborjeno zmago.

Rezultat: Ljubljana B:ECE Triglav Kranj B: 84:77

Strelci:
Križan 28, Pavlović 19, Kosi 8, Erjavec 7, Jurenec 7, Zavolovšek 7, Prpič 3, Žgajnar 3 in Omerzu 2

Naslednja tekma je v torek po Novem letu, ko doma gostimo ekipo Sixt Koš Primorska B.

3. kolo - V ODLIČNI TEKMI SLAVILI NAŠI FANTJE:
objavljeno: 08.12.2018
     Gostovanje v Rakeku, kjer nas je v novi dvorani gostila ekipa Cerknice, smo opravili skoraj kompletni, manjkala sta le Pantić in Omerzu.
     Tekmo smo odprli tako, kot smo želeli in v 3. minuti povedli z 4:11. Nato pa smo preveč šepali v organizaciji igre in domači (Urbiha 27 točk) so nas najprej ujeli, nato pa tudi prehiteli in si do odmora priigrali prednost 9 točk (43:34). Dogovor v garderobi je padel na plodna tla, tako da smo domače pred koncem 3. četrtine ujeli, nato pa so si fantje (Kosi 20, Križan 12 in Prpič 11 točk) predvsem z odlično obrambo priigrali nekaj lahkih košev in ob koncu zasluženo slavili.
     Čestitke za predstavo obema ekipa, saj sta pokazali obilo lepih akcij, a kvaliteta je bila vendarle na naši strani. Samo tako naprej, trdo delo se pozna, saj ekipa iz tekme v tekmo vidno napreduje.

Rezultat: Cerknica:Ljubljana B: 71:80

Strelci:
Kosi 20, Križan 12, Prpič 11, Erjavec 10, Jurenec 9, Pavlović 7, Žgajnar 7, Zavolovšek 4, Makuc 0 in Sotlar 0

Naslednjo soboto sledi domača tekma, gostimo namreč ekipo ECE Triglav Kranj B.

2. kolo - ZDESETKANA EKIPA NI ZDRŽALA DO KONCA:
objavljeno: 02.12.2018
     Prva domača tekma v 2. delu sezone je bila odigrana proti Tolminu, ekipi, v kateri prevladujejo 2002 letniki. Mi pa tokrat precej oslabljeni, saj je bila ekipa ena sama bolnišnica (nekateri so nastopili oboleli, Pantić in Prpič pa sta tekmo gledala kar v civilu).
     V tekmo smo vstopil medlo, nezbrano in gostje (Frelih Črv 29 točk) so nam hitro pobegnili in v 12. minuti že vodili z 11:24. Do odmora smo se sicer malce približali (31:37), a videlo se je, da je danes forma slaba. Sredi 3. četrtine, ko smo zaostajali za 10 točk, pa smo (Križan 22, Kosi 16 ter Erjavec in Pavlović po 5 točk) pa smo le zaigrali hitreje, bolj agresivno in spreobrnili rezultat ter v 33. minuti povedli za 6 točk (58:52 - delni izid je bil kar 23-7 za nas). A bolezni so naredile svoje, fantom je zmanjalo moči in gostje so srečno odnesli zmago v Tolmin.

Rezultat: Ljubljana B:Tolmin: 62:67

Strelci:
Križan 22, Kosi 16, Erjavec 5, Pavlović 5, Jurenec 4, Omerzu 4, Žgajnar 4, Zavolovšek 2 in Makuc 0

Naslednji vikend, upamo da vsaj približno zdravi, gostujemo v Cerknici.

1. kolo - GLADKA ZMAGA NAD LASTOVKO DOMŽALE:
objavljeno: 25.11.2018
     Tekma 1. kola 2. dela sezone je bila tokrat na željo domače ekipe Lastovka Domžale odigana že v petek zvečer. Na tekmi smo nastopili oslabljeni (brez Prpiča, Pantića, Omerzuja, Makuca, Sotlarja,...), samo s sedmerico.
     Pričetek tekme z naše strani slab v obrambi, tako da so nas domači sledili tja do sredine 1. četrtine, potem pa smo z delnim izidom 0:17 pobegnili in odšli na glavni odmor s prednostjo 20 točk (37:57). Tudi v nadaljevanju je četa trenerja Vraneša (Križan 31, Erjavec 20 in Kosi 14 točk) igrala izredno učinkovito in vseskozi kontrolirala vidno nervozne in nešportne domačine, tako da je bilo tri minute pred koncem povsem varnih +27 (72:99). Nato pa smo se mi preveč sprostili in že slavili, domači so zapadli v srečno serijo trojk (v zadnji treh minutah so jih zadeli kar 5, skupno pa 14 ?!? (Cunja 41 točk ob 7 trojkah), tako da je na koncu semafor pokazal povsem nerealnih +10 točk (92:102), kar pa ni niti najmanj odraz stanja na igrišču, kjer so imeli vse niti igre v svojih rokah naši fantje. Čestitke za novo zmago.

Rezultat: Lastovka Domžale:Ljubljana B: 92:102

Strelci:
Križan 31, Erjavec 20, Kosi 14, Jurenec 12, Pavlović 11, Žgajnar 9 in Zavolovšek 5

Naslednji vikend sledi domača tekma, v goste nam prihaja ekipa iz Tolmina.

1. DEL:

1. kolo - ODLIČNA PREDSTAVA ZA VISOKO ZMAGO:
objavljeno: 11.11.2018
     Kot zadnja tekma 1. dela sezone je bila na vrsti zaostala tekma 1. kola proti Novi Gorici mladi, tekma, ki je neposredno odločala o 1. mestu v skupini.
     Vstop v tekmo s strani obeh ekip precej nezbran, tako da smo spremljali dokaj izenačeno 1. četrtino, nato pa so se naši fantje prebudili, zaigrali veliko bolje v obrambi, napad pa je zares stekel in do odmora smo si že priigrali prednost 15 točk (44:29). V 3. četrtini so tudi gostje iz Nove Gorice, krepko višji in fizično močnejši (Artuković 20 točk) pokazali nekaj želje, a tudi s pomočjo naše širine, osmerica vsaj 5 točk (Križan 24, Pavlović 20 in Jurenec 13 točk) smo jih v zadnji četrtini povsem nadigrali, dosegli tudi prvo letošnjo stotico, tako da je bila naša zmaga s kar 25 točkami razlike povsem zaslužena.
     Česttitke ekipi in trenerskemu štabu za današnjo zmago proti ekipi, ki je lani v kategoriji U-15 (2003/04) osvojila kar 2. mesto, kar daje zmagi še tako večji pomen.

Rezultat: Ljubljana B:Nova Gorica B: 102:77

Strelci:
Križan 24, Pavlović 20, Jurenec 13, Kosi 11, Prpič 11, Pantić 8, Žgajnar 6, Erjavec 5, Sotlar 2, Zavolovšek 2 in Makuc 0

S štirimi zaporednimi zmagami, ob vidnem napredku iz tekme v tekmo, so se fantje zavihteli na končno 1. mesto in sedaj čakajo nasprotnike v 2. delu tekmovanja (pričetek v soboto, 24. novembra), kateri bodo: Cerknica, ECE Triglav Kranj B, Koš Sixt Primorska B, Lastovka Domžale in Tolmin.

6. kolo - V AJDOVŠČINI DO TEŽKO PRIBORJENE ZMAGE:
objavljeno: 27.10.2018
     Po torkovi tekmi nas je v soboto čakal v Ajdovščini isti nasprotnik, ekipa Ajdovščine B, proti kateremu smo se pomerili nekoliko oslabljeni (brez Križana in Sotlarja).
     Tekmo začeli nezbrano, a kljub temu vodili celotni 1. polčas, v katerem so nas domači v zadnji minuti ujeli, tako da je bilo ob odmoru le +1 (32:33). Igra tudi po odmoru ni prav stekla in videlo se je, da je naša dnevna forma slaba. Domači (Pišot 16 točk) so to zagrabili z obema rokama in nas močno pritiskali ter vodili tja do 3. minute zadnje četrtine. Takrat smo sestavili nekaj dobrih minut in tri minute pred koncem povedli za 3 točke. Domači so se vrnili v igro in v slabi zadnji dve minuti smo odšli z zaostankom 4 točk (66:62). Po minuti odmora so naši fantje (Pavlović 14, Jurenec 13 in Prpič 11 točk) končno zaigrali tako, kot bi morali celotno tekmo in s trdno obrambo ter koši v napadalni polovici iztržili pomembno zmago.
     Česttitke za zmago, ne pa za igro, katero je potrebno čimprej pozabiti. A štejejo pa zmage.

Rezultat: Ajdovščina B:Ljubljana B: 66:69

Strelci:
Pavlović 14, Jurenec 13, Prpič 11, Kosi 10, Omerzu 6, Pantić 6, Zavolovšek 6, Žgajnar 2, Erjavec 1, Makuc 0 in Sinko Taufer 0

V 1. delu sezone sedaj sledi še ena sama tekma, domača proti Novi Gorici mladi B, katera bo odigrana v soboto, 10. novembra.

2. kolo - ODLIČNA IGRA ZA VISOKO ZMAGO NAD AJDOVCI:
objavljeno: 23.10.2018
     Tokrat med tednom, v torek, je bila na vrsti zaostala tekma proti Ajdovščini B, proti ekipi, s katero se potem srečamo že naslednji vikend.
     Po začetnem otipavanju in predvsem zaradi nekaj naših zgrešenih zicerjev je bil začetek izenačen, nato pa smo stopili na plin in prednost z odlično igro v obrambi, ter kombinatorno in učinkovito v napadu večali iz minute v minuto. Ob polčasu je bilo tako že kar +30 (54:24). Tempo tudi v nadaljevanju ni padel, a gostje (Slejko 22 točk) so vendarle morali nekaj zadeti. Z rotacijo vseh desetih fantov, vsi si danes zaslužijo tudi pohvale za moštveno igro, v kateri je kar šesterica presegla mejo desetih točk (Kosi 21, Pantić 14 in Jurenec 13 točk), smo ob koncu več kot zasluženo slavili s prednostjo 36 točk. Čestitke.

Rezultat: Ljubljana B:Ajdovščina B: 95:59

Strelci:
Kosi 21, Pantić 14, Jurenec 13, Križan 12, Prpič 11, Pavlović 10, Zavolovšek 6, Žgajnar 6, Omerzu 2 in Sinko Taufer 0

Čez par dni, v soboto, pa sledi že druga tekma istih nasprotnikov. Ob 10:00 uri namreč gostujemo v Ajdovščini.

5. kolo - Z DOBRO PREDSTAVO DO PRVE ZMAGE:
objavljeno: 20.10.2018
     V izredno izenačeni skupini N so se že začele povratne tekme v 1. delu sezone in tokrat smo gostili ekipo Helios Suns C.
     Tekmo smo tokrat začeli zelo učinkovito v napadu in sredi 2. četrtine povedli za 10 točk. Nato pa smo malce zaspali, naredili par nespretnosti, gostje (Škornik 10 točk) so se vrnili v igro in ob odmoru je bila prednost samo še +3 (37:34). Tja do 26. minute smo še spremljali povsem izenačen dvoboj, potem pa so naši fantje (Križan 25, Pavlović 14 ter Kosi in Pantić po 12 točk) z delnim izidom 13:0 pobegnili in nato z dopadljivo igro samo še povečevali prednost, katera je ob koncu znašala 22 točk (83:61).
     Čestitke fantom za tokratno predstavo, predvsem pa veseli dejstvo, da igra raste iz tekme v tekmo.

Rezultat: Ljubljana B:Helios Suns C: 83:61

Strelci:
Križan 25, Pavlović 14, Kosi 12, Pantić 12, Jurenec 6, Prpič 6, Omerzu 4, Žgajnar 4, Makuc 0, Sotlar 0 in Zavolovšek 0

Naslednja tekma je že čez par dni, v torek, ko v OŠ H. Smrekarja gostimo ekipo Ajdovščine B

4. kolo - ZA PREOBRAT ZMANJKALO ČASA:
objavljeno: 14.10.2018
     Sezona U-17B ekipe se je nadaljevala z novim gostovanjem, tokrat smo odšli na Primorsko, k ekipi Nova Gorica mladi B.
     Fantje so na drugi tekmi pokazali veliko željo, obramba je proti glavo in več višjemu nasprotniku (največ preglavic nam je delal 202 cm visoki Artuković, 27 točk), a žal v napadu nismo mogli zadeti prav ničesar, tako da smo do 19. minute dosegli le 15 toćk (25:15). Nato smo se vendarle sprostili, napad je počasi dobival smisel in počasi smo manjšali razliko. Naši fantje (Kosi 13, Križan 9 in Pantić 8 točk) so se v zadnji minuti približali na 2 točki in imeli napad, a jim je bila ob sumljivi odločitvi žoga odvzveta, s tem pa tudi popoln preobrat. Zmaga je tako srečno ostala doma.
     Škoda. Smisel košarke je, da tekmo odločijo fantje med seboj, ne pa uradne osebe, a nima veze. Fantje so pokazali napredek, in samo to je važno. Verjamemo, da bo tudi prva zmaga kmalu tu.

Rezultat: Nova Gorica mladi B:Ljubljana B: 59:55

Strelci:
Kosi 13, Križan 9, Pantić 8, Pavlović 7, Žgajnar 6, Erjavec 5, Zavolovšek 3, Prpič 2, Sotlar 2, Makuc 0 in Sinko Taufer 0

Naslednji vikend končno domača tekma, nasprotnik pa ekipa Helios Suns C. Že v torek pa potem še zaostala tekma proti ekipi Ajdovščina B.

2. kolo - ZA UVOD V SEZONO PORAZ NAŠE B EKIPE:
objavljeno: 11.10.2018
     Krepko za ostalimo so končno stopili na igrišle tudi člani U-17B ekipe. Tokrat so med tednom gostovali v Domžalah pri njihovi ekipi Helios Suns C.
     Naši fantje so tekmo odprli z dvema trojkama (Pantić 14 ter Pavlović in Zavolovšek po 12 točk) in se z dopadljivo, učinkovito igro rahlo odlepli. V 14. minuti so tudi prišli do najvišje prednosti 14:23, nato pa, žal, namesto, da bi nadaljevali svojo igro, so se spustili z domačini v "indijanca". Do odmora smo tako vse izgubili, za nameček še dobili trojko v zadnji sekundi in prednost je znašala le še 1 točk (28:29). Po odmoru smo izgubili občutek v napadu, roke so se tresle in niti "zicerji" niso hoteli skozi obroč, a nas je obramba še nekako držala v igri, tako da je bilo v 31. minuti še vedno ugodnih +4 (39:43). Nato pa je popustila še obramba, sicer za okoli leto dni starejši in fizično krepko močnejši, a na drugi strani tudi tehnično slabši domačini (Podpečan 16 točk) so nam polagali z dveh vrst in v samo petih minutah vse postavili na glavo. Škoda je poraza, saj smo zmago z raztreseno igro domačim podarili.

Rezultat: Helios Suns C:Ljubljana B: 63:57

Strelci:
Pantić 14, Pavlović 12, Zavolovšek 12, Kosi 11, Križan 4, Omerzu 2, Žgajnar 2, Erjavec 0, Prpič 0 in Sinko Taufer 0

Naslednja tekma sledi že čez dva dni, ko gostujemo v Novi Gorici pri njihovi ekipi B.